Представянето ни на изборите не е добро. Това е видно за всички. Спечелените от БСП 10 000 гласа в Пловдив са доста минимален вот.
Това обяви в интервю за Радио Пловдив д-р Атанас Баташки, лидер на БСП в пловдивския район „Северен“ и част от градското ръководство на партията. Той отбеляза, че БСП има спад при всяка една следваща кампания, затова няма как да се очакват по – добри резултати.
БСП има ядро от 200 000 гласа, но е на път да загуби и него. Видно е че на тези избори гласува само твърдото ядро на партията, без никакви симпатизанти, смята д-р Баташки. Според него посланията на БСП са останали неразпознаваеми. Бяхме се съсредоточили върху едни 100 дни управление, които трябваше да бъдат акцент, а не основно послание.
Лидерката Корнелия Нинова няма необходимия авторитет и потенциал да води преговори за участието на БСП в едно бъдещо управление, категоричен е д-р Баташки. По думите му, преговорите за правителство трябва да се водят от хора с авторитет, които биха имали тежест в това правителство.
Баташки припомни, че БСП Пловдив е свалило доверието от националното ръководство на партията преди повече от година и половина. Все още стоим на позицията си, че сме взели правилно решение, подчерта пловдивчанинът.
След анализи в партийните структури по места Градският съвет в Пловдив ще обяви позиция, която най – вероятно ще бъде същата, защото не виждаме положителната промяна, заяви д-р Баташки.
Оставката е морален акт и би трябвало да бъде подаван от всеки кадър на партията при лоши резултати. Няма как да се крием зад пандемии и мерки. Затова е правилно решението на Кристиян Вигенин да подаде оставка като ръководител на предизборния щаб на БСП.
БСП в Пловдив най – вероятно ще изрази позицията си след втория тур на президентските избори.
Трябва да върнем БСП на мястото, което партията заслужава, а не да бъдем политическо джудже! Ръководството е изчерпано и е време да си ходи, категоричен е Атанас Баташки, част от градското ръководство на социалистите в Пловдив.
Интервюто на Живка Танчева с д-р Атанас Баташки е в звуковия файл.Могат ли паметниците на Съединението да разказват историята за това събитие 140 години по-късно? Или да търсим нещо повече от историята, записките, спомените и думите, останали в архивите за 6-ти септември 1885-година в монументите, градската среда и това как сътвореното преди десетелетия и в настоящия век ни връща за да помним и в същото..
С около месец ще се забави ремонтът на сградата на Хуманитарната гимназия в Пловдив и се очаква около Коледа дейностите да приключат. Налага се смяна на всички носещи греди, а за това ще са необходими и допълнителни средства. Учениците от 8 до 12 клас ще ще започнат новата учебна година в три училища в район "Тракия". Това съобщи в интервю за..
Изложбата „Съхранената памет за Съединението“ ни връща към едно от най-значимите събития в новата българска история – Съединението на Княжество България и Източна Румелия, обявено на 6 септември 1885 година. Събитие, в което Пловдив и неговите жители заедно с четите от Станимака и Голямо Конаре изиграват централна роля, от създаването на комитетите..
Братската могила е комлекс, който смятам, че трябва да се развива като туристическа дестинация. Това е важно не само за район „Западен“, но и за целия град, поради няколко причини. Самата архитектура, вдъхновена от тракийските могили и архитект Шинков. Разбира се и скулптурите на световноизвестния творец Любомир Далчев. Това каза в..
Сградата на Областното събрание на Източна Румелия на площад „Съединение“ в Пловдив е една от най-познатите и известни постройки в града. Тя е важна историческа реликва, свързана със Съединението на България и играе ключова роля в събитията от 6 септември 1885 година, когато Княжество България и Източна Румелия се обединяват в една държава. В нея..