Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Въпреки резултата си, ДБ ще реализира идеите си чрез ПП

ДБ изгуби депутатското си място в Област Пловдив. Водачът на листата на обединението не приема това драматично, осланяйки се на мотото на кампанията им "Време е България да спечели", което сега с перспективата за ново мнозинство ще се осъществи.

Когато започваш промяна си заслужава да се плати цената й, каза Шаламанов и добави, че целта на всяка политическа фармация е да участва в управлението и това за ДБ ще се случи, макар и с по- малко депутати. 

Най- важното е да има редовно правителство и силен екип. По думтите му екипът, който ще трябва да осъществи промяната ще включат около1500 експерти. Успехът на промяната ще зависи от добре установените процеси, а ДБ има опит да участва в тях.

Велизар Шаламанов съобщи, че в "Да, България!" започва път на осмисляне на процесите в партията, а оставката на Христо Иванов не е оттегляне, а поемане на отговорност. Националният съвет  на заседанието си вчера е засвидетелствал признателност уважение към неговата работа и е му е дал доверие за водене на преговорите за съставяне на правителство.

Шаламанов изрази увереност, че обединението Демократична България ще се консолидира. Според него доказателство на успеха му е съвпадението на 10- приоритета, които има с тезите на Продължаваме промяната. 

Той определи като пропуск в кампанията на ДБ комуникацията с хората за разлика от ПП, които са успели да го направят. А колкото до съучастие във формат с БСП, то не само, че няма притеснение за това, но, според него, и за левицата, както и за десните партии - това е нов политически шанс.

Все още не ясно от Пловдив или от Велико Търново ще бъде депутат Христо Иванов, каза Велизар Шаламанов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Доходите ни в евро по-пряко ще се състезават с тези в ЕС

Трябва да свикнем с паричната реформа – приемането ни в еврозоната, с по-ниските номинали на разполагаемия доход. Това обаче не променя нещата. Това е доходът, който сме заработили. Икономистите не успяха да успокоят хората, да им създадат усещането, че по-добре е за в бъдеще доходите, реалната им оценка за труда, да се състезава..

публикувано на 11.06.25 в 18:47

Очаква ни около 10% увеличение на електроуредите

" Всяка държава в ЕС сама трябва да определи размерът на екотаксите си за битовите уреди. Тази таксата е определена от държавата и е различна за различните видове продукти, като най-голяма е тя за електроуредите за битово потребление"  – заяви в интервю за Радио Пловдив Димитър Белелиев – председател на Българската асоциация за електротехника..

публикувано на 11.06.25 в 16:06

Застаряваме, трябват промени при грижата за възрастните

Проблемът със застаряването на населението става все по-сериозен. Затова подобен тип разкрития за къщи, в които се настаняват стари хора и не са хосписи, а върху живеещите се издевателства, трябва да ни накара да направим спешни регулаторни промени. Тези изменения обаче би следвало да са смислени, за да доведат до по-добро и по-качествено..

публикувано на 11.06.25 в 10:56

Младите медици и студенти готвят нов протест

Младите лекари и студентите по медицина, които организираха националните протести "Бъдеще в България", не са доволни от предложените промени на управляващите по повод исканията им за достойно заплащане, по-добри условия на труд и повече възможности за специализации.  Това съобщи в програма "Точно днес" Василена Димитрова, студент по медицина в..

публикувано на 11.06.25 в 10:35

Медицински специалисти не достигат в цялата страна

Въпреки че в Пловдивския регион има най-много лечебни заведения – 71, и тук не достига медицински персонал. Това съобщи в интервю за Радио Пловдив Татяна Славкова, главен секретар на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи.  Тя обясни, че например медицинските сестри в болничната помощ в Пловдивска област са 3251, 606 в..

публикувано на 11.06.25 в 08:33