Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Марица загря за Шампионската лига със 120-та поредна победа

Марица разби Локо (Сф) с 3:0
Снимка: ВК Марица Пловдив

ВК Марица (Пловдив) постигна третата си чиста победа от началото на сезона в Национална волейболна лига Демакс и закръгли невероятната си победна серия в първенството, започнала преди повече от шест години, на 120 поредни успеха. Тази вечер пред своите зеленосертифицирани фенове в зала „Сила“ шампионките надиграха гостуващия Локомотив НИДО 1929 (София) с убедителното 3:0 (25:11, 25:18, 25:12) за едва 58 минути и вече са с актив от девет точки и 9:0 гейма, което им отрежда второто място във временното класирането. Същия актив има и лидерът в класирането Казанлък Волей (Казанлък), но точковото съотношение на „розите“ е по-добро.

Зашеметяваща серия от 13 поредни точки, гарнирана с три аса на разпределителката Кристина Гунчева и перфектна игра на центъра Дима Ушева в нападение и на блокада, даде на маричанки предимство от 15:2 в първия гейм и възможност на старши-треньора Борислав Крачанов да пусне в игра почти всичките си резерви до края на гейма. Така своя официален дебют с жълто-синия екип направи единствената чужденка в отбора през този сезон – сръбският център Николина Ашчерич, а друга състезателка, влязла от ъгъла – младият диагонал Ива Дудова, атакува успешно за крайното 25:11.

Втората част започна по идентичен начин, но този път от линията за сервис Гунчева доведе резултата “само” до 7:2. Влязлата като резерва Добрина Христоскова бе на 100% в атака, а с отлична игра в центъра Боряна Ангелова бе водеща на мрежата и с бърза атака затвори гейма при 25:18. Локомотив надигна глава в началото на третия гейм и поведе с 4:0, но не успя да задържи аванса си за дълго. След 2:5 Марица направи серия от 10 поредни точки, този път при начални удари на Златина Друмева, и на практика предреши изхода от мача. Дудова бе основно острие на атаката в този гейм и направи шест точки, с последната от които приключи срещата при 25:12.

Ива Дудова стана и топреализатор на мача с общо 12 точки за победителките.

В следващия си мач от НВЛ Марица ще гостува за първи път през този сезон. Следващата събота, на 27 ноември, от 17:00 часа пловдивчанки излизат срещу Берое (Стара Загора) в зала „Иван Вазов“ в Града на липите. Преди това обаче момичетата на Крачанов пътуват за Франция, където ще излязат срещу Безие Волей (Безие) за първия си мач от новия сезон в Шампионската лига – на 24 ноември, сряда, от 21:00 часа българско време.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Томислав Минков

БК Локомотив (Пловдив) се подсили с Томислав Минков

БК Локомотив (Пловдив), който ще дебютира през предстоящия сезон в НБЛ, продължава с лятната си селекция. "Черно-белите" обявиха привличането на Томислав Минков. През последните пет сезона крилото игра за другия елитен пловдивски клуб - Академик Бултекс 99, с който завоюва бронзови медали в НБЛ и сребро в Балканската лига. Преди това..

публикувано на 01.08.25 в 15:02
Александра Китипова, Дарина Нанева и Елисавета Сариева, както и кондиционният треньор  Пламен Петров

Пловдив посрещна световните шампионки

Пловдив посрещна световните шампионки по волейбол на специално тържество в зала “Строител”. На събитието една по една бяха приветствани трите волейболистки от Пловдив световните шампионки – Александра Китипова, Дарина Нанева и Елисавета Сариева, както и кондиционният треньор на отбора Пламен Петров. Те излязоха под звуците на “Притури се планината”...

публикувано на 01.08.25 в 09:34
Ботев - Марица 1:0

Ботев победи с 1:0 Марица в контрола

Ботев (Пловдив) се наложи с минималното 1:0 над третодивизионния Марица (Пловдив) в контролна среща, играна на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в “Коматево”. Единственото попадение в мача реализира Самуил Цонов с глава в средата на второто полувреме. В понеделник Ботев приема Арда (Кърджали) от 21:15 часа в двубой от третия кръг в Първа..

публикувано на 31.07.25 в 08:26

Волейболистите до 19 години са на 1/4-финал!

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 19 години се класира за четвъртфиналите на iветовното първенство в Ташкент след изключително драматично победа над САЩ с 3:2 (25:22, 25:23, 20:25, 14:25, 16:14). Тимът, воден от Мирослав Живков, поведе с 2:0 гейма, но допусна обрат, като в тайбрека американците пропуснаха три поредни мачбола, но..

публикувано на 30.07.25 в 16:31

Съдийски назначения 3-ти кръг Първа лига

Първенство на България по футбол, срещи от III кръг на Първа лига, съдийски назначения: 1 август 2025 г., петък, 19:00 ч. Спартак (Варна) – Ботев (Враца) ГС: Георги Николов Кабаков АС1: Мартин Веселинов Маргаритов АС2: Желязко Димитров Пилатов 4-ТИ: Георги Петров Стоянов ВАР: Владимир Вълков Вълков АВАР: Денислав Йорданов Сталев СН: Камен Михайлов..

публикувано на 29.07.25 в 17:59