На днешното заседание на Националния тристранен съвет не бе постигнато съгласие по искането на бизнес организациите по-ниските ставки ДДС, въведени заради пандемията, да се разпрострат върху всички продавани храни и безалкохолни напитки, а не само върху тезиq сервирани в заведенията. КНСБ смятат, че нивото на налога трябва да се увеличи от 9 на 15%. Напрежение между работодатели и синдикати има и заради плановете на новата власт за значителни съкращения в държавната администрация. Събеседник по темата ще е Ваня Григорова, икономически експерт на КТ „Подкрепа“.
Позициите на партиите от четирипартийната коалиция в бъдещото правителство са почти изяснени. Все още неприетата официално схема очертава и министерствата, на които всяка от партиите ще сложи начело свой представител. С политолога Стойчо Стойчев ще говорим за това доколко тази яснота в коалиционните отношения е реална и дали има скрити пречки, които да я помрачат.
Всички ученици от 1 до 12 клас днес са се върнали присъствено на обучение в училищата в Смолянска област. Това разбираме от репортажа на кореспондентката на БНР Радостина Чернокова.
Елена Крушкова пък ще ни направи свидетели на днешния църковен празник, посветен на Свети Николай.
В понеделник сутрин с темите от деня и посоките на седмицата, която започва. Акцентите до 9.30 часа: - Изпълнителната агенция за българите в чужбина ни кани на юбилея "България и българите заедно" по повод 15 години радио "Татковина" и 5 години изложбата "Заедно по пътя на Кирил и Методий". За събитието в Стария град ще ни разкаже изпълнителният директор..
В навечерието на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски и по повод седмицата посветена на най-светлата личност в родната ни история, Ви срещаме с децата от СУ "Васил Левски" с. Маноле. На 19 февруари тази година СУ "Васил Левски" с. Маноле отбелязва своя патронен празник и 140г. образователно дело. От миналото до днес, за п ървите сведения за..
Неделята на 16 февруари посвещаваме на разговори за младост и красота. Фейс йога като алтернатива на ботокса, и други подобни интервенции. Разговаряме с Мима Краевска, международен треньор по фейс йога, самомасажи, тейпинг и гуа ша. Наш гост е и Силвия Крумова, харесван автор и блогър. С нея коментираме нюансите на човешките..
Червеният цвят е кодът на днешното предаване. Червено вино, сърца и валентинки ще бъдат предизвестен акцент във времето от 15 до 17 часа! И тъй като Пловдив е пример и за етническа толерантност ще заухае и на кафе! Очаквайте земеделския министър Георги Тахов с коментар за готвения законопроект за скъсяване на веригата на доставки на храни в..
Днес в предаването повече от всеки друг път ще бъде на фокус Любовта! Онази любов, която приема множество форми, която ни връхлита като ураган и се усеща в различни измерения, много често дори се разхожда около нас на четири лапи :))) Как да заздравим връзката си с домашния любимец, попитахме про дог трейнър и автор на книгата "Разговор с куче" Мира..