Кампанията тази година е насочена към подобряване на диагностичния процес, спешните състояния и интензивните грижи на малките деца. Точно в тази връзка дарението ще е много полезно, разказва д-р Галина Драганова, началник отделение „Клинична лаборатория“ в бившата окръжна болница.
„Това е апарат който ни дава информация за пълната кръвна картина на бебенцата. Работи с минимално количество кръв и по този начин не се травмират недоносените деца. 10-15 пъти по-малко кръв се използва, за да се изследват всички необходими показатели на детето“, обясни д-р Драганова.
Хематологичният анализатор ще се ползва предимно за изследване на недоносените бебенца. Отделението по неонатология и в момента е пълно, като в него се приемат, изследват и лекуват малки пациенти от цяла южна България.
Управителят на болницата д-р Динчо Генев допълни, че това е поредното дарение от „Българската коледа“ за детските отделения и благодари на инициативата.
„Тази инициатива е помогнала много на болницата и то най-вече по отношение на детското здравеопазване, за да може да се оказва най-качествената помощ на децата и съответно с най-малкото травматизиране на самите деца . Благодарни сме на тази инициатива, на идеята, с която е създадена - да бъде насочена инициативата към децата, защото те са бъдещото на държавата“, каза управителят на болницата
"Липсва диалогичността, с която сме свикнали, особено от партия ГЕРБ. Това, което което виждаме е, че те стоят твърдо на своята позиция, и каквото и да говорят синдикатите, не съм оптимист накъде вървят комуникациите. Ако публичният и частният сектор са скарани, то трусовете в държавата предстоят". Това заяви в интервю за предаването "Ден след..
Максималният размер на ваучерите за храна ще остане 200 лева месечно и през 2026 година, според проектобюджета за следващата година и това ще остане най-ниската стойност за страна-членка на ЕС. 835 000 са работещите в България, които получават ваучери. Таня Обущарова, главен секретар на Асоциацията на операторите на ваучери, коментира пред Радио..
Балансовите проблеми, свързани с проекта на бюджет 2026 и липсата на контрол, се дължат на олигархията, която е моделирала политическото и икономическото вземане на решения в своя полза. Тази теза изрази в предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив финансистът Кольо Парамов. Той подчерта, че влизането в еврозоната трябва да доведе до..
В този епизод тръгваме от твърдението „65% са против еврото, нали сме демокрация?“ и разглеждаме как формулировката на социологическите въпроси променя отговорите и смисъла им. Вместо да приемаме едно число като „волята на народа“, питаме: какво всъщност е било зададено – „харесвате ли еврозоната“ или „искате ли да се отмени валутният борд и..
Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ви срещаме с един от най-значимите пловдивски творци – Матей Матеев. Роден в Кюстендил, но завинаги свързал съдбата си с Пловдив – града, който му върна обичта с най-високото признание – званието „Почетен гражданин“. Казва, че родния край, балканската енергия го прави човек - широко скроен човек. Послание, което..