Четвърти ден редица селища в Смолянска област са в капана на зимата. Заради проливни дъждове, а след тях и мокър сняг и заледявания, има пропаднали пътища, скъсани електропроводи и водопроводи, а хората по места са изолирани.
За ситуацията във все още откъснатото от света село Триград ще говорим с кмета Емил Гогушев.
Какво е направено и какво предстои, за да се реши проблемът с възстановяването на водоподаването в Триград? Какви са другите „горещи точки“ с разрушени водопроводи и проблеми със снабдяването с вода в Смолянско? Очакваният разговор е с Румяна Янчевска, управител на дружество „ВиК“-Смолян.
Как се възстановява бедстващата Смолянска област от проблемите с електрозахранването и пътната инфраструктура – обобщението е на кореспондентката ни Радостина Чернокова.
И още:
Започна дълго чаканият ремонт на ул. „Даме Груев“ в пловдивския район „Южен“. Как след 300 дни павираната сега улица ще се превърне в булевард с две платна с по две ленти разказва в репортажа си Антония Попова.
Транспортният хаос в Пловдив е причина ГЕРБ да поиска оставката на заместник-кмета по строителството Пламен Райчев. Защо районните кметове, всички от ГЕРБ, „направиха тази крачка“ сега? Днес ли те провидяха, че гражданите са заложници на автомобилите си, че ремонтите са непрозрачни, а Пламен Райчев е тотално некомпетентен и безхаберен? Аргументите за исканата оставка обобщава в репортажа си Димитър Владимиров.
Какъв е българският прочит на икономическите проблеми на Европейския съюз? Анализи и доминиращи препоръки към общността прозвучаха по време на дискусия в Пловдив, в която се включиха представители на местната власт, бизнеса, професионални училища и неправителствени организации. „Българските гласове за Европа“ обобщава в репортажа си Емил Костов.
Програма „Ден след ден" започва след новините в 15 часа. Заедно сме до 17. Слушайте ни.Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..