Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Без увеличение на такса смет, 200 хил. лв. за нови контейнери

| обновено на 16.12.21 в 10:20
Снимка: Ани Петрова

Община Пловдив не предвижда повишаване на таксата за битови отпадъци за гражданите и бизнеса за идната година. Това съобщи зам. кметът Анести Тимчев въз основа на изготвената План сметка. Въпреки това, се заделят повече средства за осигуряване на съдове за съхраняване на боклука. Те са в размер на 200 000 лв. и ще бъдат използвани за закупуване на приблизително 600 контейнери и кофи.

В план сметката са заложени още 12, 4 млн. лв. за сметосъбиране и сметоизвозване. 23 млн. лв. са заделени за почистване на уличните платна, площадите, алеите и парковете, за поддържане на дъждоприемните шахти и издръжка на общинските предприятия „Чистота“, „Градини и паркове“ и „Траурна дейност“. 

Общият размер на всички планирани разходи за 2022 г. възлиза на 46, 4 млн. лв. Ще бъде намален още и обемът на ръчното почистване. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Атанас Зафиров спечели изборите за лидер на БСП

Временният председател на БСП Атанас Зафиров е избран за лидер на партията. Зафиров и Гуцанов на балотаж след вота за председател на БСП Зафиров победи на балотажа Борислав Гуцанов. До балотажа се стигна, след като преди обед общо седем души се впуснаха в битката за партиен лидер от избраните общо 17.  След първи проведен тур за..

обновено на 16.02.25 в 19:08

60% активност на кметските избори в с. Драгор до 17.30 ч.

В Пазарджишкото село Драгор 60 процента от избирателите са гласували за кмет на кметството до 17:30 часа, съобщават от Общинската избирателна комисия. Правото си на вот са упражнили 702 души от общо 1170 избиратели, които трябва да определят кой от петимата кандидати да поеме поста. Изборният процес протича нормално и няма сигнали и жалби за..

публикувано на 16.02.25 в 18:27

Жертвите и ранените от катастрофата край Видин са от "Столипиново" (обновена)

Четирима са загинали и няколко други са ранени при тежка катастрофа край Видин.  Там  ТИР и бус са се ударили на главен път Е79, на разклона  за гр. Дунавци.    Освен четиримата загинали, има и седем други ранени, двама от които са в тежко състояние.  Жертвите са на възраст между 30 и 40 години.  В момента на катастрофата в..

обновено на 16.02.25 в 15:06

Дионисиево шествие предшества откриването на "Винария - 2025"

Въпреки дъждовното време, десетки пловдивчани се включиха в Дионисиевото шествие, организирано от Пловдивския панаир по повод 32-ото издание на ВИНАРИЯ 2025.   Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ дефилираха по Главната улица на Пловдив.  Атракцията..

публикувано на 16.02.25 в 14:40

Поход - поклонение в памет на Левски в Асеновград

Традиционният поход поклонение в памет на Васил Левски, организиран от община Асеновград, ще се състои днес до манастира „Св. Петка“.  Събитието се провежда ежегодно в неделята преди 19 февруари, когато отбелязваме годишнината от гибелта на Апостола. В 12.00 ч. в манастира асеновградски свещници ще отслужат панихида в памет на Левски...

обновено на 16.02.25 в 10:11