Семейство от Девин приготви топъл обяд за 23 семейства в неравностойно положение. За нуждата да протегнеш ръка на нуждаещи се, да дариш храна и надежда - Марияна Василева, автор на благотворителната проява в Девин, сподели пред радио Пловдив:
"Благотворителната проява преди Коледа е традиционна за нашето семейство, когато искаме да подпомогнем няколко нуждаещи се семейства или деца с пари и продукти. Искаме да помагаме на хората не само в трудния момент на бедствия, сполетели община Девин, но и да можем да ги зарадваме и по друг повод - с обяд, с лекарства и т.н. Нека бъдем о-добри!"
Василева заяви, че е удовлетворена от стореното, защото хората оценяват и са благодарни за помощта. "Но проявите на благотворителност би трябвало да са повече, да бъдем по-добри", призова Василева.
Тя пожела на всички да бъдат по-здрави и по-щастливи и да подават по-често ръка, както на възрастни хора, така на деца със заболявания.
Възможността да се постигне мир в Украйна е като разликата между климат и синоптична прогноза. "Синоптиката много точно ще ни каже какво се случва и какво се очаква за утре, докато климатът казва: "през зимата би трябвало да има сняг". И тук нещата, които се говорят в момента са някакви синоптични събития, които бързо се променят в зависимост..
На протеста на "Възраждане" пред сградата на Европейската комисия в София се случиха недопустими неща от гледна точка на демокрацията. Това заяви в предаването "Ден след ден" социологът от агенция "Алфа рисърч" Павел Вълчев . По думите му е много важно, че парламентарно представените сили осъдиха вандалския акт, както и европейските институции...
Новата седмица продължава дебата за бюджета, който ще се обсъжда от тристранния съвет в понеделник. Каква кауза ще отстояват синдикатите и как смятат да я защитят? Коментира вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Йоанис Партениотис . "Сегашният бюджет е подчинен на целта да покрием изискванията за приемането на еврото и тази цел е свързана с влизането на..
Украинската общност в Пловдив ще почете днес третата година от войната на Русия срещу страна им и кани всички, които са съпричастни с каузата им в 18 часа пред катедралния храм „Света Богородица“. 24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на мирното население, но и..
Ще приемат ли задължението да не изнасят уменията си в чужбина и да работят в български болници след завършването, каквато идея за пореден път лансира МОН коментира в програма "Точно днес" председателят на Асоциацията на студентите медици в Пловдив Али Беделов. Според него идеята, студентите да сключват договор за задължителна реализация в лечебно..