Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арестуваха стрелеца по автобуси - 16-годишен от елитно училище

| обновено на 22.12.21 в 16:58
Снимка: Радио Пловдив, Антоанета Петричанска

16-годишно момче е задържано за 24 часа заради стрелба с въздушен пистолет, при която са счупени стъкла на три градски автобуса в Пловдив. 

Инцидентът е от 18 декември тази година, а стрелбата е била от площадката под Античния театър, съобщи районният прокурор на Пловдив Чавдар Грошев. Той уточни, че стрелецът е бил с още трима свои връстници, но е стрелял само той. 

Произведени са около 10 изстрела и по други автомобили, но три от сачмите са улучили автобусите, които са влизали в Тунела. Затова младежите твърдят, че не са разбрали за щетите. 
Задържаното момче учи в елитно училище в Пловдив, а родителите му не са знаели, че има въздушен пистолет, обясни прокурор Грошев. По думите му младежът е дал объркващи обяснения за оръжието, но се предполага, че го е купил с фалшива лична карта. 

Разследването продължава, предстои наблюдаващият прокурор да изясни какви обвинения ще бъдат повдигнати на задържания младеж.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Доброволци почистиха гората при Братската могила

Акция за почистване се проведе днес в район “Западен”.  След зимния сезон много междублокови пространства са замърсени с фасове, опаковки и строителни отпадъци, съобщиха от районното кметство и призоваха жителите на района да се включат в акцията като почистят около дома си, детски площадки и паркове. Представителите на районната..

обновено на 26.04.25 в 19:25

Над 200 души участваха в "Мъжество и саможертва" в Панагюрище

В Панагюрище тази вечер бе изпълнен историческият спектакъл "Мъжество и саможертва", в който бяха пресъздадени моментите от Априлското въстание.  Във възстановката, по повод предстоящите чествания на 149-тата годишнина от Априлската епопея, участваха над 200 души от клуб „Традиция“, женско дружество „Райна княгиня и децата от Центъра за личностно..

обновено на 26.04.25 в 19:12

Светът изпраща папа Франциск в последния му земен път

Светът днес се сбогува с папа Франциск, който почина на 88-годишна възраст в понеделник.    Заупокойната литургия ще бъде изнесена на площад "Свети Петър" във Ватикана, а папата ще бъде погребан в базиликата "Санта Мария Маджоре" в Рим. Погребението  е от 11 часа на площад "Св. Петър". Литургията ще изнесе кардинал Джовани Батиста Ре в..

обновено на 26.04.25 в 10:06
Папа Франциск в Раковски

Католическата общност в Раковски отдава почит на папа Франциск

Католическата общност в Раковски отдава почит на папа Франциск и се прекланя пред паметта му. След литургията сутринта в храма "Пресвето сърце Исусово" ще бъде поставен голям екран, за да може всеки, който желае, да остане в църквата и чрез преките предавания от Рим да стане свидетел на погребението на папата. Поканили сме вярващи в храма заедно да..

публикувано на 26.04.25 в 09:41

Автошествие затруднява временно трафика от Пловдив до Бачково

Временно затруднение в трафика се очаква по обед заради автошествие.  Полицейски екипи с автомобили и мотори ще осигуряват безопасността на движението. Шествието  тръгва  в 11.30 часа от Пловдив към Бачково.  Маршрутът включва бул. "България", бул. "Цар Борис ІІІ Обединител", бул. "Найчо Цанов", Асеновградско шосе,  Асеновград и Бачково...

публикувано на 26.04.25 в 08:33