Коледните празници чукат на вратата, но преди да им се отдадем напълно – няколко делнични теми.
От вчера в Пловдив има възможност малките деца да се имунизират срещу коронавирус. Как започна ваксинацията срещу КОВИД на деца от 5 до 11 години в УМБАЛ "Св. Георги", провери Елена Крушкова.
През тази година за първи път в българската история 3 пъти гласувахме в общо 4 избора, като последните бяха едва преди 40-тина дни. В коментарите около президентските избори на 14 ноември отново стана дума за правомощията на президента по закон и възможностите му да въздейства върху политиката на страната. По темата Емил Костов разговаря с проф. Пламен Киров.
През тази година влязохме в най-новия музей на Пловдив – Епископската базилика. Тя ще работи и по коледните празници, а за музея ще ни разкаже Живка Танчева.
И към още една тема, свързана с историята на древния Пловдив. Бизнесмен прокопа 10-метрови тунели под къщи на Главната улица, като се твърди, че е стигнал до мраморни седалки от Римския стадион на Филипопол. Дали е така, последната дума имат специалистите, а Неда Велкова разговаря с един от тях – археолога София Христева, която бе на място в тунелите.
На финала ще припомним за премиерата на книгата „Момичето, което предсказваше бъдещето“ на колегата от в. „Марица“ Красимир Димовски, с когото разговаря Екатерина Костова.
Ще се запитаме чуват ли възрастните какво им казват децата в разговора на Веселина Пеева с Вал Стоева, създател на сайта detskiknigi.com.
Бъдете с нас от 15.00 до 17.00 ч. Ще бъде интересно!
Казват, че мозайките са артистичните предизвикателстваq пред които е изправено обществото на прехода между езичеството и християнството. А България е сред страните с най-много мозайки. Какво означава това? Тази събота отговорите са в разговора на Людмила Сугарева с проф. Славик Табаков, разкодирал секретния език на мозайките, който разказва и..
В светлата седмица, седмицата след Възкресение Христово, гост в Добро утро, ден е игумена на Бачковския манастир Величкия епископ Сионий. Роден е в София в семейството на занаятчии - бижутери, завършва немска гимназия. Още от малък проявява интерес към духовенството. След като отбива военна служба учи в паралелния курс на Софийската духовна..
Ремонтът на Хуманитарната гимназия в Пловдив ще започне в началото на юли, вместо в началото на май, както бе предвидено. Решението и взето след среща на местната власт с родители и спорове кога строителните работи ще пречат по-малко да работата в училището. Ще чуем по темата кметът на район „Централен“ Георги Стаменов и заместник-кметът с ресор..
За процесите на създаване и обновяване на публични пространства, които ангажира местните общности и дават възможност за иновативно и устойчиво развитие на градската среда, ще ви разкажем в разговор с младежкия сътрудник Ада Хейрула, от Младежки център Пловдив. Събитието „Академия за млади плейсмейкъри“, има за цел да докаже, че промяната започва от..
Последният работен ден от светлата седмица ще засегнем важните теми за Пловдив, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Как ще се отрази вторият етап от ремонтните дейности на Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“ и каква организация ще бъде създадена? По темата след срещата с родителите ще говорим с Владимир Темелков ,..