Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Заедно" е думата на 2022 година

Михаил Вешим
Снимка: БГНЕС

За думите, техния живот и как той рефлектира върху всички нас и кои ще са най-важните за 2022 година след „Всеки сам си преценя“ през миналата? По темата говорим с Михаил Вешим, главен редактор на вестник „Стършел“.

Вешим каза, че очаква вече да преценяваме каква ще е ползата не само за самите нас, а и за обществото. 

"Аз смятам, че всички беди на българина идват от егоизма", посочи писателят. По думите му не мислим за благото на общество. 

"Важно е всеки да узрее до максимата, че човек е обществено животно, което да живее с другите", допълни Вешим. По повод на политическата ситуация у нас той има опасения, че до новите политици са застанали "стари муцуни". 

"Изведнъж във Външно министерство назначават 4-5 човека с агентурно минало, защото били големи професионалисти", каза Михаил Вешим. Той смята, че такива хора не трябва да заемат държавно постове, макар в България да няма лустрация.

"Най-важната дума за 2022-ра година е "заедно", трябва всички да имаме цел", завърши Михаил Вешим.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Петя Георгиева, ИПИ

36% от завършилите медицински сестри работят в болниците

Едва 36% от завършилите направление „Здравни грижи“ в Медицинския университет в Пловдив работят като медицински сестри и акушерки. Това показват данните на самия университет, съобщи Петя Георгиева, старши икономист от Института по пазарна икономика. Според нея в България има достатъчно лекари, но недостатъчно медицински сестри, за да се..

публикувано на 16.05.25 в 17:04

Действията на президента са саботаж, популизъм и лицемерие

Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради решението на председателя на Народното събрание Наталия Киселова да не допусне искането му за референдум. В политическите среди се режисират сценарии, които целят да задушат важните теми в обществото, заяви президентът Радев. Манипулациите, че предложеният от него референдум е срещу..

публикувано на 16.05.25 в 16:42

Искаме увеличение на заплатите в музеите и галериите

Директорът на Природонаучния музей в Пловдив Огнян Тодоров изтъкна в интервю за Радио Пловдив основните искания на протестиращите музейни специалисти. " Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49%" - заяви Тодоров. Огнян Тодоров, който е и председател на Сдружението на..

публикувано на 16.05.25 в 15:39

Необходим е дълбок структурен анализ за ситуацията в БНР и БНТ

След протеста на националните медии - има ли решение на управляващите за дофинансиране на БНТ, БНР и БТА? Според депутата Тома Биков, член на комисията по култура и медии в Народното събрание ситуацията в в БНР и БНТ не е тревожна от вчера. Но това, което може да се обобщи след изслушването на генералните директори на двете медии вчера е, че..

публикувано на 16.05.25 в 11:06

Младите не могат да компенсират излизащите от пазара на труда

До шест месеца трябва да е готова Пътна карта за усъвършенстване на пенсионната система в България. Това реши в сряда Народното събрание, като натовари със задачата министерствата на социалната политика и финансите, Националния осигурителен институт, Комисията за финансов надзор и Националната агенция за приходите. Какви са тенденциите за..

публикувано на 15.05.25 в 17:01