Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 13 000 безплатни винетки ще издаде "Социално подпомагане"

Над 154 000 безплатни винетки на хора с увреждания изтичат в първите три месеца на годината. Каква е ситуацията в Пловдив, новите моменти в подаването на документите и очакванията за предстоящата кампания - говорим с директора на Дирекция "Социално подпомагане" в Пловдив д-р Надя Танева.

Тя подчерта, че в Пловдив град правоимащите са малко на 13000 и документите за първите 10 000 от тях ще бъдат приемани в първите дни на 2022-ра година. 

Към днешна дата са подадени 2000 документа, очакват се през следващите дни и още над 8000 заявления-декларации. Другите над 3000 винетки за хора с увреждания са предвидени през следващите месеци, след март. 

Важно е да се знае, че в условията на пандемия е добре хората да ползват емайл адресите на Дирекция "Социално подпомагане" в Пловдив, каза д-р Танева. Тя посочи и адрес, на който се подават прикачени документите на правоимащите: dsp-plovdiv@asp.government.bg




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

БСП дължи дебат с избирателите по скандала с държавните имоти

Президентът Румен Радев наложи вето върху разпоредби от приетите на 31-и юли промени в Закона за държавата собственост.  В мотивите си държавният глава посочва, че приетите в последния момент промени отнемат установени в закона гаранции при осъществяване на определени разпоредителни сделки с имущество, поверено на държавата, и се улеснява продажбата..

публикувано на 11.08.25 в 12:11

Трудно е да сме оптимисти за цените на храните в България

Цените на храните и опитите с държавни магазини и държавно определени надценки да се държи пазарът под контрол коментира председателят на сдружението „За достъпна и качествена храна“ Андерй Велчев. По думите му от една страна е хубаво, че има видими усилия, но те не дават гаранция за промяна на нелоялните практики на пазара. Ден преди изтичането на..

публикувано на 11.08.25 в 11:40

Звездно шоу на 11 и 12 август с Венера, Юпитер и Персеидите

"Съединението" на Венера и Юпитер на 11 и 12 август 2025 г. ще бъде едно от най-зрелищните астрономически явления за лятото, особено за любителите на небето, твърдят астрономи. Всъщност, обясни д-р Милен Минев от НАО "Рожен", това явление е обичайно и циклично и не е от особен интерес за учените, което не отменя любопитството за любителското око...

публикувано на 11.08.25 в 10:58

Започва юбилейният Национален фолклорен събор в Копривщица

Днес е официалното откриване на 13-ият Национален събор на народното творчество в Копривщица.  Това издание е юбилейно - навършват се 60 години от началото на инициативата.  Съборът се провежда на всеки 5 години с изключение на прекъсването по време на Covid-пандемията. Откриването е в 11 ч.  Патрон е министър-председателят Росен Желязков,..

публикувано на 09.08.25 в 09:43

По-високите глоби за шофьорите не са за превенция, а за пари

Промените в закона за движение по пътищата целят индустриално събиране на глоби, а не превенция на пътния травматизъм. Това коментира Богдан Милчев от Института за пътна безопасност след като депутатите приеха изменения, свързани с шофьорите. Основно те са за по-високи глоби, за засичане на средна скорост и за уеднаквяване на наказанието при..

публикувано на 08.08.25 в 11:07