С 50 лева повече са декемврийските сметки за газ, сравнено с миналата година.
Ако миналия декември сметките са били 141 лева, то сега са 194 лева. Това е реалното увеличение, вследствие на увеличението от доставчика, а последния месец цената за мегават достигна 102 лева, съобщи за Радио Пловдив Ясен Христозов, директор на дружеството "Ситигаз", което има лиценз за разпределението на природен газ в регион Тракия и снабдява 12 общини в Пловдивска и 4 в Пазарджишка област.
Въпреки постоянно увеличващите се цени на природния газ дрижество не работи на загуба, отбеляза Христозов и уточни, че цените за разпределение са фиксирани в петгодишен план и не се променят. По думите му загубата би дошла от дошла от спада на потребление и намалението на постъпленията.
Засега нямаме отказ на абонати, но се забелязва намаляване на консумацията и то най-вече при битовите абонати, които живеят сами и се стремят да компенсират високите цени с по-малки сметки. Повишение на сметките ще има и за месец янауари, тъй като цената на природния газ отново бе повишена с 30 процента, каза още Христозов.
Във връзка с очакваните от държавата компенсации за високите сметки на потребителите той заяви, че се правят изчисления за какъв период и дали на мегават или домакинства ще бъдат тези компенсации. От нас се искат разчети за абонатите по групи - битови, промишлени, обществено-адиминистративни и предполагами консумации за януари, февруари и март, за да може правитеслтвото и комсията да направят рачети колко да бъде компенсацията, допълни Христозов.
В град Пловдив има около 800 абонати на газоразпределитето дружество, а в региона са около 2 000.
Цялото интервю с него можете да чуете в прикачения звуков файл.
След горещите юлски дни август започва с нормална температура за сезона и се очертава да е с максимални температури между 32 °- 36°, коментира в програма "Точно днес" проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски". Според него за района на Пловдив не се очакват големи горещини, поне до голяма Богородица. " За района на..
Очакава се на предстоящата сесия на Общинския съвет в понеделник да бъде гласувано предложението на групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“, което цели да въведе ред в ползването на електрическите тротинетки в Пловдив. Проектът за наредба беше публикуван за обществено обсъждане още юни. Пет години след като държавата..
За девета поредна година националният туристически поход „Последният път на Хаджи Димитър“ ще премине по стъпките на войводата и ще пресъздаде последните дни от живота му. Инициативата е посветена на 157 години от смъртта на революционера и загиналите за българската свобода. Тридневеният поход започва от днес с маршрут от връх Бузлуджа през..
В Блъгария липсва превенция, както и адеватна техника за гасене на пожари, казав предаването "Точно днес" доц. Момчил Панайотов. Той е преподавател по “Дендрология” в Лесотехническия университет, занимава се активно с проучвания на планински гори и е един от авторите на “Оценка на риска от стихийни пожари в България”, изготвен по поръчка на..
В международния ден за борба с трафик на хора говорим за проблема и неговите измерения. Националната телефонна линия за борба с трафика на хора отчита увеличение на сигналите за незаконна миграция. Тревожен е и ръстът на случаите, свързани с непълнолетни. Според Диана Китова, мениджър на Националната телефонна линия за борба с трафика на хора,..