Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ни гостува човек с разностранни интереси, който успява да ги развива паралелно. Професор Стефан Костянев е двайсет и първият ректор на Медицински университет-Пловдив, два мандата на този пост. Сега е председател на Общото събрание на висшето учебно заведение. Известен е като най-любим преподавател на студентите.
„За мен това е най-голямото признание и награда“, не скрива вълнението си професор Костянев от оценката, която неговите студенти му дават. И признава, че никога не си поставя пълно шест, защото е много взискателен.
Той е роден в София, но завърша Медицински университет-Пловдив с пълно отличие и „Златен Хипократ“. Специалността му е патофизиология.
Професор Стефан Костянев е изкушен не само от света на медицината, но и от този на музиката, а също и на литературата. Има вече няколко издадени диска, а също и книги с афоризми. „Патоафоризми и размисли“ е неговата последно издадена книга.Той е не само невероятен ерудит, но и човек с голямо чувство за хумор.
Слушайте „Добро утро, ден!“ в събота сутрин - след новините в 7 ч. Можете да чуете и в звуковите файлове интервюто с професор Стефан Костянев.
Спорове около представителността на организациите на аграрния сектор, който очаква решения по важни теми от държавата. Илия Проданов беше избран за председател на Българската аграрна камара, след като част от браншовите организации я напуснаха, несъгласни с начина на вземане на решения. За заместник-председатели бяха избрани съпредседателят на..
Виктор Павлов управлява софтуерна компания, която има опит в разработката на продукти за управление на търговска дейност. Той коментира напрежението на бизнеса от въвеждането на лицензиран софтуер за управление на продажбите в търговски обекти. "Като цяло спорът идва оттам, че се опитва да се хване процеса по неиздаване на фискални бележки от..
ОбС на Пловдив не прие предложението на представителите на БСП за програма „Достъпно жилище“. Идеята визираше подкрепа за строителство на жилища за млади семейства на цени под пазарните. Общинския съветник Калин Милчев коментира със съжаление, че това е първата политика, която би развила община Пловдив в посока младите хора, младите семейства, младите..
Годишна конференция за инвестициите във водния сектор се провежда днес и утре в Старосел с участието на експерти от бранша. Включват се представители на Европейската комисия, Министерството на околната среда и водите и учени. Организира се от Българската асоциация по водите. Водният сектор изисква много инвестиции, както за поддръжка,..
"Най-вероятно въвеждането на принципа "замърсителят плаща“ ще бъде отсрочено за края на 2026 година и това е записано и в проектобюджета за следващата година". Това каза в пловдивското село Бенковски министърът на околната среда и водите Манол Генов. Той обаче припомни, че заради многократното отлагане, срещу България има задействана наказателна..