Зимните месеци традиционно се оказват тежки за бизнес и потребители, но не само от гледна точка на финансите, а и на здравето. В утрото на 19 януари проследяваме най-важните теми, ето какво ще чуете във времето от 6 до 9.30 часа:
Петата ковид вълна в Пловдив и децата. Адекватни ли са до момента мерките и трябва ли учениците отново да преминат на онлайн обучение? Епидемиологът от УМБАЛ „Свети Георги“ в Пловдив доктор Христиана Бацелова с експертно становище по темата.
Президентът Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова ще положат клетва за втория си мандат. Какви ще бъдат акцентите? Председателят на Стратегическия съвет при държавния глава професор Александър Маринов ще бъде наш събеседник по темата.
Икономически предизвикателства на фона на високи цени на ток и газ, а също и инфлация от 7,8% за 2021 година. Икономистът от Институт за пазарна икономика Петър Ганев с анализ на ситуацията.
Ще говорим и за френската следа в историята на Пловдив. „Бонжур, мон амур, Пловдив!“ – така е озаглавен градският тур тази събота. С репортаж Екатерина Костова ще ни разходи из интересни места в града ни, свързани повече от век с френската култура.
В рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов продължава своя разказ за Ото Хан.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни тази седмица гостува професор Стефан Костянев.
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..