Около 40% от случаите на рак могат да бъдат предотвратени, стига да се прилагат съвременни методи за профилактика, диагностика и лечебна дейност. Това сочат данните от статистиката, припомнят от УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив в Световния ден за борба с рака.
По техни наблюдения, ракът на белия дроб, на простата и на дебелото черво са сред най-разпространените онкологични заболявания, регистрирани в клиниките на лечебното заведение през последните две години.
Общо в него за изминалата година са лекувани 1 611 възрастни с онкологична патология, съобщи проф. д-р Жанет Грудева, заместник-изпълнителен директор на болницата и началник на Клиниката по хематология. Наблюдава се тенденция за подмладяване на онкологичните заболявания и за нарастване честотата на някои от тях, подчерта проф. Грудева.
И още статистика - от болницата отчитат, че не се наблюдава достоверно увеличение на ново диагностицираните онкологични заболявания, което да е свързано конкретно с разпространението на COVID-19.
Разсадникът за декоративна растителност вече има свой терен с площ от 20 декара и община Пловдив няма да плаща солиден наем, за да отглежда растенията за озеленяване на града. Това съобщиха кметът Костадин Димитров и директорът на ОП "Градини и паркове" Антон Георгиев. Общинският терен е до компостиращата инсталация на Голямоконарско шосе, където..
32 блока ще бъдат санирани до средата на 2026 година, когато е крайният срок за обновяване на сградите, съобщиха кметът на Пловдив Костадин Димитров и заместникът му Хакъ Сакъбов. В момента вървят процедурите, като за 25 блока вече са подписани споразуменията между МРРБ и районните кметове. За районите Тракия, Южен и Източен обществените поръчки..
Бързи производства са образувани спрямо четирима шофьори през уикенда в Пазарджик. По време на засилените проверки по пътищата в областта полицаите са засекли 33-годишна жена от Пловдив, седнала зад волана под въздействие на наркотици. Двама мъже от Септември и от София са управлявали колите си съответно с 1.24 и 1.44 промила концентрация на..
Десетки потомци на спасените български евреи в Пловдив присъстваха на церемонията по повод 82-та годишнина от спасяването им. Пред Паметника на благодарността до Дома на младоженците за поредна година председателят на пловдивското дружество „Шалом“ Светозар Калев припомни историята за онзи мрачен 10 март през 1943 година. Тогава пловдивските..
Считано от днес, кметът на Пловдив Костадин Димитров освобождава заместника си Женя Петкова. Това стана ясно по време на днешната пресконференция на градоначалника. Кметът Костадин Димитров поема финансите и икономиката на Пловдив Изненада и тревога за бюджета предизвика в ОбС понижението на Женя Петкова Димитров посочи,..