Твърд подход в политиката на сплашване към руско-украинския конфликт, присъщ на САЩ и Великобритания или политиката на диалога, за каквато настояват Германия, Италия и Франция, ще бъдат водещи в овладяване на ескалиращото напрежение с непредизвестен финал, от който губещи ще бъдат и най-странящите страни от разполагането на натовски войници на територията им като България, Унгария и Словакия. Нереалното до дни изменя визията си, след като във вторник военният министър Стефан Янев допусна възможността за влизането на американски сили в състава на батальонната бойна група на НАТО, която България иска да приеме на територията си с цел засилване отбранителния потенциал на Алианса в Източна Европа, заради украинската криза.
След публично заявения от министъра аргумент, че сме изправени пред най-голямата криза след края на Студената война, за да обсъдят темата, в София пристигнаха представители на Държавния департамент на САЩ. За измеренията на конфликта и потенциала на страната ни за адекватен отговор в търсене на сигурност – експертът по международна сигурност и геополитика проф. Румен Кънчев.
Ще се окаже ли работеща в интерес на висшето образование анонсираната от МОН идея за обединение на ВУЗ-овете в България и свеждането на сегашния им брой от 38 на 16? Темата ще коментираме с ректора на АМТИИ проф. Тони Шекерджиева – Новак.
В пика на петата вълна на пандемията какво говорят математическите анализи на заболеваемостта – експертът по приложна статистика в сферата на медицината и енергетиката д-р Лъчезар Томов.
Община Пловдив и intel Corporation представят първото си партньорство в образователната сфера. След подписване договор общината ще получи безплатен достъп до ресурси от STEM програмата за иновации в пловдивските училища. Събеседник – заместник кметът „Образование“ Стефан Стоянов.
В минутите за култура след 9 ч. е поредният разказ на автора на рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов.
А първите минути на утрото и в сряда оставаме в компанията на председателя на Дружеството на пловдивските художници Снежана Фурнаджиева в рубриката „Добро утро, ден“.
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..
Говорим с Аида Марковска, родов терапевт и мотивационен оратор, за съдбата на националните ни герои. Защо те поставят съдбата на народа, над собствената си такава и тази на техния род? За осъзнатата саможертва. С Радка Георгиева, музикален психотерапевт, коментираме събитието „Партньорските взаимоотношения - изкуството да намерим пътя към..
Балансите са трудна работа, а когато става дума за продавачи и купувачи е почти невъзможно интересите да се срещнат. Бойкот на пазаруването пак ще има, казаха организаторине на предишиня, окрилени от резултата на акцията си миналия четвъртък. Правителството изпревари крачката им, обещавайки нов закон, който да скъси агрохранителните вериги, загатвайки и..
Правителството „Желязков“ вече навърши 1 месец, а БСП, които са част от управлението, си избра на конгрес нов председател и ново ръководство. Накъде върви столетницата и какви са предизвикателствата пред властта, коментира политологът Татяна Буруджиева . Бойкотът на цените на 13 февруари бе повече от успешен, отчетоха днес организаторите и..