Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Потвърдиха "доживотния затвор" за убийство в родопската яка преди 15 години

Снимка: БГНЕС

Върховният касационен съд потвърди наказанието „доживотен затвор“ за 57 годишен мъж, признат за виновен в умишлено убийство с ловна пушка във вила в родопската яка през 2007-ма година. 10 години след деянието той е осъден от Окръжния съд в Пловдив, след което обжалва наказанието си. Мъжът трябва да заплати на гражданските ищци и частни обвинители  обезщетения за претърпени неимуществени вреди общо 350 000 лева.

От прокуратурата напомнят, че престъплението е извършено при опасен рецидив след друго тежко умишлено престъпление. В своето решение най-висшата инстанция прие за неоснователни всички доводи на страните за допуснати при съдебното разглеждане на делото процесуални нарушения, неправилно приложение на материалния закон и явна несправедливост на избраното наказание.

Решението е окончателно и не подлежи на обжалване и протест.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Отварят прохода Троян - Кърнаре за всички МПС

Проходът Троян – Кърнаре ще бъде отворен за движение от 10:00 часа за всички моторни превозни средства. Това съобщи директорът на Областното пътно управление в Ловеч инж. Георги Генов.  Припомням, че от декември миналата година движението по двата прохода беше ограничено - първоначално за всички превозни средства, а след това само за камиони над 12..

публикувано на 10.03.25 в 09:23

Запалени гуми отново обгазиха "Кършияка"

Поредно запалване на гуми обгази рано тази сутрин пловдивския район „Северен“.  Очевидци публикуваха в социалните мрежи снимки и видеа на големи облаци черен дим над Кършияка, около жп гара Филипово.  Пожарът вече е ликвидиран от 1 екип огнеборци, съобщиха от противопожарната служба в Пловдив. 

публикувано на 10.03.25 в 08:47

Новата седмица започва с топло и слънчево време

В понеделник слънцето ще донесе високи температури в страната. Над западната половина, обаче, ще има разкъсана облачност. Вятърът ще бъде слаб от югозапад.  Максималните температури ще бъдат между 19 и 25 градуса, в Пловдив - около 21 градуса. В планините ще бъде слънчево, с умерен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще..

публикувано на 10.03.25 в 06:23

Земетресение с магнитуд от 3.4 е регистрирано край Батак

Земетресение с магнитуд 3.4 е регистрирано тази сутрин в района на град Батак, област Пазарджик.  По данни на Националния сеизмологичен център към Националния институт по геофизика, геодезия и география - БАН, трусът е станал в 04:59 часа българско време и е с епицентър на 10 км от град Перущица, на 50 км от град Пловдив и на 110 км от град..

обновено на 10.03.25 в 06:12

Пловдив почита 82 години от спасяването на българските евреи

82 години от спасяването на българските евреи от лагерите на смъртта ще бъдат отбелязани в Пловдив.  Организатори на събитието са Организацията на евреите „Шалом“.  Церемонията ще се състои на Паметника на благодарността на пл. „Цар Калоян“ до Дома на младоженците. 

публикувано на 10.03.25 в 06:09