Протестът ще се проведе, защото ние сме категорично против оставането на онлайн формата на обучение, понеже загубите там са твърде много – най-вече липсата на комуникация” – коментира Габриела Дамянова. Според нея събитието ще събере около 150 участници, очакват се студенти и от други висши учебни заведения, както и подкрепящи ги граждани.
Припомням, че Студентският съвет на ПУ „Паисий Хилендарски“ се обяви против подновяването на присъственото обучение в условията на пандемия от Ковид-19. От съвета изтъкват, че предвид епидемичната обстановката в страната, смятат, че трябва да се съобразят с действащата нормативна уредба у нас.
„Болезнено е, че Студентският съвет се оказва против нашата позиция. Това е поредно доказателство колко опорочена е образователната система. Ние не срещнахме никаква подкрепа както от тях, така и от ръководството на университета. Това е огромен позор върху името на българското висше образование.” – заяви Габриела Дамянова.
Цялото интервю с Габриела Дамянова можете да чуете в звуковия файл.
Съветниците от „Продължаваме промяната – Демократична България“ в Пловдив настояват за незабавната оставка на кмета Костадин Димитров заради трагичния инцидент, при който 78-годишен мъж загина, след като върху него падна клон. Прокуратурата разследва смъртта на мъжа, върху който падна дърво Групата определя случилото се като..
Все още е затруднено движението в пловдивския участък на АМ „Тракия“, посока София, заради задимяване от пожар в сухи треви между 142 км и 148 км. До цялостното приключване на гасителните действия от страна на огнеборците, полицейски автопатрули обезпечават пътната безопасност и подпомагат придвижването на образувалата се колона от автомобили. Апелираме..
Кметът на Пазарджик Петър Куленски даде символичен старт на санирането на 13 жилищни блока в града на стойност 27,7 милиона лева. Началото бе дадено с най- големия блок, който има 8 входа. Програмата за саниране се финансира на 100% със средства по Плана за възстановяване и устойчивост от Европейския съюз чрез Министерството на регионалното..
Окръжната прокуратура в Пловдив разследва инцидента, при който мъж почина след удар от паднал клон на дърво. Досъдебното производство има за цел да изясни причините за фаталния случай. Припомням, че в събота клон от дърво се отчупил и паднал върху 78-годишен мъж, докато стоял на пейка край река Марица в район "Северен". Пострадалият е откаран в..
Германският концерн „Райнметал“ ще построи два оръжейни завода в България, съобщи Бойко Борисов след среща с главния изпълнителен директор на компанията Армин Папергер в Дюселдорф. Изявлението на двамата беше излъчено на страницата на Борисов във Фейсбук. Заводът за барут ще бъде на терена на ВМЗ-Сопот и ще бъде най- големият в Европа,..