Проговаряването на детето е едно от специалните събития във всяко семейство. Понякога обаче този заветен миг за някои родители е крайно притеснителен, тъй като в нетърпението им и в очакванията да се случи, по ред причини самият процес се бави. И тогава някак естествено възниква решението консултация с логопед.
В тази връзка и в едно от последните издания на предаването Клуб „Неделя“ наш гост бе Ирина Иванова. Тя бе нашият човек по темата за важността на логопеда и ролята му детското развитие, както ранно, така и на по късен етап.
Ирина Иванова е логопед със солиден опит и изключително търпелив човек в работата с деца, доказва го и присъствието на Лили в студиото на радио Пловдив – дете, с което тя работи повече от година и заедно постигат много добри резултати.
По думите й, „това, което бих казала като най-основно на родители, които виждат, че има нещо, което не е както трябва, но все още се колебаят дали да се консултират с логопед, първото и много важно е да се намали престоя пред екрана, не изцяло да бъде лишено детето, но нека да се намали... също така максимална възможност на детето да развива речта в игровата дейност, но разбира се това развитие става чрез общуване... Разбирам в това ежедневие, в което всички живеем забързано, трудно е за родителя да отделя от времето, но понякога и 15-20 минути са със цената на все едно два часа прекарани... Ако са пълноценни и в това време детето ако общува с родителя, и родителя говори – обяснява, общува и т.н., но не просто така помежду другото, а наситина насочено към детето. Това бих дала като съвет. ...“
Целият разговор с логопеда Ирина Иванова можете да чуете в прикачения звуков файл.Босът на Ботев Илиян Филипов даде янота за изненадващата раздяла с Ивелин Попов, която взриви жълто- черната общественост. „В четвъртък миналата седмица имахме среща с Ивелин Попов, Тодор Неделев, Илко Копарански и Николай Киров. Искахме да сплотим съблекалнята, а Неделев и Попов да бъдат лидерите. На срещата Ивелин Попов каза, че иска да бъде титуляр в..
Съдийската комисия към БФС обяви нарядите за мачовете от осмия кръг на Първа лига. Дербито между третия и първия във временното класиране (Локомотив Пловдив и Лудогорец) ще ръководи Георги Давидов. За VAR пък ще отговарят Никола Попов и Георги Гинчев. Двубоят между Ботев (Пловдив) и Монтана пък бе поверен на неопитния Тодор Киров. Ето и всички..
След разговори между Българския футболен съюз и селекционера Илиан Илиев, по чиято инициатива се проведе срещата, двете страни се разделят по взаимно съгласие, съобщи сайтът на БФС. "БФС изразява признателност към специалиста за професионализма, отдадеността и усилията, вложени в развитието на националния тим, като му пожелава успех в бъдещите..
Локомотив Пловдив представи нов футболист в последните часове на трансферния прозорец. Крилото Крист Лонгвил, който пристига от отбора на Старс Олимпик, е последното ново попълнение на „смърфовете“. 19-годишният флангови нападател е парафирал за три години, информираха „черно-белите“. Ето какво пишат от Локомотив: ПФК Локомотив Пловдив..
Хвича Кварацхелия и Ника Гагнидзе дадоха преднина през първата част, а в средата на втората Жорж Микаутадзе оформи крайния резултат. В сравнение с мача с испанците в четвъртък, селекционерът на България Илиан Илиев направи пет промени в стартовия състав. От 11-те отсъстваха Фабиан Нюрнбергер, Васил Панайотов, Ивайло Чочев, Илия Груев и Александър..