Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проверка откри нарушения в общински гори на Хисаря

| обновено на 22.02.22 в 14:32

Агенцията по горите сигнализира МВР и прокуратурата за установени при проверка нарушения в общински гори на Хисаря. Проверката е направена от екип на Регионалната дирукция по горите Пловдив на 21 февруари, неделя, заради подаден същия ден сигнал за нарушения при превозване на дървесина. 

Контролът, извършен в дървопреработвателното предприятие, получател на дървесината, е показал разминаване между натоварените количества дървесина, собственост на община Хисаря, и вписаните в превозния билет. 

Установени са данни за подобни действия и през периода от 7 до 22 февруари. По случая ще бъдат сигнализирани компетентната Районна прокуратура и МВР. 

В хода на проверките са установени и други нарушения на горското законодателство, за които ще бъдат съставени актове на служители на общинската горска структура, информират от Агенцията по горите.

Кметът на община Хисаря Пенка Ганева обясни пред Радио Пловдив, че сигналът е подаден в социалните мрежи в неделя от депутата Александър Дунчев. 

"Аз от своя страна сигнализирах Регионалното управление по горите в Пловдив, които направиха проверка в понеделник и днес протоколът от проверката е на бюрото ми. Според нея няма нарушение“, обясни кметът на общината.

Сигналът бил, че се изсича неправомерно по-голямо количество дървесина от предвиденото.

По думите на Пенка Ганева в момента общинското предприятие, което стопанисва общинските гори, прави санитарна сеч на изсъхнал и болен бор в землището на село Кръстевич в Средна гора. 

„Дунчев е сравнявал по снимка камионите, не е бил на място. Служителите на РУГ са направили проверка на място и са установили, че дърветата не са дълги 1 м, а 80 см, а и кубатурата е по-малка“, добави кметицата. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
проф.Георги Рачев

Истинско лято през август

След горещите юлски дни август започва с нормална температура за сезона и се очертава да е с максимални температури между 32 °- 36°, коментира в програма "Точно днес" проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски". Според него за района на Пловдив не се очакват големи горещини, поне до голяма Богородица. " За района на..

публикувано на 01.08.25 в 10:46

Очакваме подкрепа от ОбС, за да решим хаоса с тротинетките

Очакава се на предстоящата сесия на Общинския съвет в понеделник да бъде гласувано предложението на групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“, което цели да въведе ред в ползването на електрическите тротинетки в Пловдив. Проектът за наредба беше публикуван за обществено обсъждане още юни.   Пет години след като държавата..

публикувано на 31.07.25 в 14:10

Тръгва национален поход по стъпките на Хаджи Димитър

За девета поредна година националният туристически поход „Последният път на Хаджи Димитър“  ще премине по стъпките на войводата и ще пресъздаде последните дни от живота му.  Инициативата е посветена на 157 години от смъртта на революционера и загиналите за българската свобода.  Тридневеният поход започва от днес с маршрут от връх Бузлуджа през..

публикувано на 31.07.25 в 11:10

Тази година надхвърлихме и най- лошите прогнози за пожарите

В Блъгария липсва превенция, както и адеватна техника за гасене на пожари, казав предаването "Точно днес" доц. Момчил Панайотов. Той е преподавател по “Дендрология” в Лесотехническия университет, занимава се активно с проучвания на планински гори и е един от авторите на “Оценка на риска от стихийни пожари в България”, изготвен по поръчка на..

публикувано на 31.07.25 в 10:54

България става страна дестинация за трафик на хора

В международния ден за борба с трафик на хора говорим за проблема и неговите измерения. Националната телефонна линия за борба с трафика на хора отчита увеличение на сигналите за незаконна миграция. Тревожен е и ръстът на случаите, свързани с непълнолетни.  Според  Диана Китова, мениджър на Националната телефонна линия за борба с трафика на хора,..

публикувано на 30.07.25 в 10:43