На мирен протест излизат днес в Пловдив украински граждани. Той е насрочен за 18 часа на централния площад и е организиран от Украинско-българското сдружение "Пловдив". Това съобщи за Радио Пловдив председателят на сдружението Мариана Имреорова и добави, че всички са притеснени за близките си в Украйна и от случващото се там.
На страницата си във фейсбук организацията призовава за спиране на военните действия. Протестът е под надслов „Не на войната в Украйна“.
Час по-късно, в 19.00 часа, стената на Античния театър, от южната страна над тунела, ще бъде осветена в цветовете на националния флаг на Украйна.
Това съобщи в профила си във фейсбук областният управител на Пловдив Йордан Иванов, като уточни, че вече е създадена необходимата техническа организация.
„Подкерпа за суверенна Украйна!“, призова Иванов на личната си страница в социалната мрежа.
В Първомай се проведе 21-ото издание на Празника на виното и винопроизводството. При откриването кметът Николай Митков отбеляза, че районът е прославен с виното и лозарството, защото в него се намират едни от най-добрите винарски изби. В конкурса за най-добро домашно вино от реколта 2024 г. се включиха 24 винопроизводители, които представиха бели..
Стотици жители и гости на Сопот се включиха в традиционния Старопланински събор "Да стоплим сърцата с вино и любов". Празникът се проведе в местността „Манастирска поляна“, но започна с шествие от центъра на града, предвождано от кмета Станислав Стоенчев и Царя на виното Петър Стайков. Извършено бе и ритуално зарязване на лозе с пожелание за..
Животът на 60-годишен мъж е спасен след 11-часова операция, извършена изцяло от роботизираната система „Да Винчи“ в УМБАЛ "Каспела" в Пловдив. Обхванатият от рак хранопровод на пациента е заменен с част от дебелото му черво. Сложната интервенция е извършена от екип от хирурзи, ръководен от г ръдния хирург д-р Анастас Чапкънов, извършил лично..
От 9.00 до 17 часа днес се спира движението по ул. ,,Елена“ в пловдивския квартал „Прослав“. Причината е полагане на кабели на кръстовището на улицата с улица ,,Борис Петров“. Маршрутът на автобусни линии 6, 15, 17, 24, 66 и 222 ще бъде променен, съобщават от Общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“.
В местността „Манастирска поляна“ в Сопот ще се проведе традиционният старопланински събор „Да стоплим сърцата с вино и любов“. На събора ще бъдат наградени отличените в конкурсите за най-добър винопроизводител на бяло и червено домашно вино, най-добра домашна ракия и най-добра анасонлийка. Награда ще получат също авторът на най-добра литературна..