"Имаме 10 двойни стаи - всички със самостоятелна баня и тоалетна. Разговаряли сме с няколко Висши училища - има 10 тройни стаи в общежитията на УХТ и 5 двойни стаи в общежитията на ТУ - филиал Пловдив. Разговаряли сме с Тракия икономическа зона - с Катя Стайкова, предстои да говорим и с "Бизнсесът за Пловдив" - това са част от вариантите на община Пловдив за настаняване на бежанци от Украйна, посочи пред радио Пловдив зам. кметът по социалните дейности Георги Титюков.
По думите му, в града има и социални услуги, които са готови да посрещнат хора, бягащи от конфликтната зона. Един от тях вече е настанен в такава услуга, каза Титюков.
Той е бесарабски българин с украински паспорт, който е притигнал пред общината в петък с чанта за документи и торба с дрехи. "Хванал маршрутката от Болград (Одеса) и с нея до Русе. В Пловдив имал приятел, но той е с три деца и няма как да остане у тях. Направихме му тест за ковид и го подслонихме в социална услуга " - разказа зам. кметът.
В понеделник се очаква в някое от Районните полицейски управления да му бъдат подадени документите, с които ще кандидатства пред Държавната агенция за бежанците като лице, търсещо закрила. След процедура от агенцията трябва да се произнесат дали ще му дадат статут на бежанец или хуманитарен статут, уточни Титюков.
В Световния ден на храната- 16 октомври Университетът по хранителни технологии- Пловдив е организатор и домакин на "Кариерен навигатор" с участието на повече от 30 фирми. Младите хора ще имат възможност да разговарят с работодатели и ще научат възможностите за стажове, практики и първа работа. В УХТ ще се проведе и осемнадесетата национална..
Акция по кръводаряване ще се проведе в сградата на Областната управа в Пловдив. Тя е под мотото „Дари кръв, спаси живот!“ и се осъществява от „Районен център за трансфузионна хематология” - Пловдив. Мобилният кабинет на центъра ще бъде разположен пред сградата на Областна администрация от 09.00 до 13.00 часа. От администрацията призовават..
В Международния панаир Пловдив се открива 29-то издание на изложението МЕДИКУС, ДЕНТО, ГАЛЕНИЯ. Форумът следва концепцията „Всичко на едно място“ като обединява представянето на иновации и научни разработки с възможностите за бизнес контакти. Проявата е и място за дискусии по здравни теми, както и за презентиране на изделия и технологии от..
101-та среща на Европейската мрежа за проучвания на общата медицинска практика ще се проведе в Пловдив от днес до 19 октомври. Домакини на престижното събитие са Медицинският университет, Сдружението на обучителите и изследователи в България по обща медицина и Регионалната колегия на БЛС. Темата на срещата е „Овластяването на следващото поколение..
На тържествена церемония, проведена броени дни преди Деня на българския лекар, Районната лекарска колегия на Българския лекарски съюз – Пловдив връчи престижните годишни отличия за 2025 година. Голямата награда „Лекар на годината 2025“ за област Пловдив бе присъдена на доц. д-р Елеан Зънзов – ръководител на Клиниката по..