„Да усилим молитвата си в тези дни на кръвопролитна война, която се е разразила сред православни народи, вследствие военната атака на Русия над Украйна“, се казва в обръщението на митрополит Николай.
В катедралния храм на Пловдивска епархия „Успение Богородично“ в 11 часа ще бъде посрещнат Св. Кръст от манастира „Св. Троица“ в Кръстова гора.
Ще бъдат донесени и всички чудотворни икони и свети мощи от епархията.
В звуковия файл можете да чуете повече от отец Емил Паралингов от църквата "Света Параскева".
Локализиран на единия фронт е пожарът, който гори край първомайското село Искра – съобщи в интервю за Радио Пловдив кметът на селото Тодор Налбантов, който се бори със стихията на терен заедно с местни доброволци.. „Почти е загасен огънят който гори в ниската част на гората. От нашата страна сме овладели ситуацията, от другата гасят..
Заради обрушване на скатове и монтаж на предпазни мрежи поетапно ще се ограничава движението по пътя Девин – Кричим от 90-ти до 103-и километър. Предвижда се дейностите да се изпълняват на интервали от 30 минути. По време на работата автомобилите ще изчакват на място и ще бъдат пропускани през определените периоди. По преценка на водачите..
Два хеликоптера пристигнаха на летището в Пловдив, във връзка с поисканата помощ от българската държава за гасене на пожари. Единият хеликоптер пристигна от Унгария, а вторият от Словакия. Очаква се и трети хеликоптер, предоставен от френската държава. Очаква се днес да долети и хеликоптер от Чехия, както и два самолета за гасене на пожари..
Нов пожар гори край първомайското село Искра. Необходими са доброволци за гасенето на пожара в село Искра, община Първомай, който отново се е възпламенил. Апелът отправи областният управител проф. Христина Янчева. От 7 часа днес представители на пожарната ще очакват доброволците в центъра на с. Искра, от където ще бъдат придвижени към зоната на пожара...
Повечето зеленчуци продължават да поевтиняват по тържищата, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, обаче се покачва, макар и минимално. Тази седмица той се повиши с 0,86 процента до 2,204..