"От партийни прояви не очаквам никаква политическа креативност. На тези партийни форуми има висока степен на формализация, на висок политически етикет и изказванията винаги са една идея по-стерилни и обрани. Това е част от протокола. Важното е обаче какво се усети - атмосферата, настроението - голямата промяна, осъществена от ГЕРБ от лятото на протестите насам." Това заяви политическият анализатор Георги Харизанов.
По думите му, тонусът в настроението и вярата в собствените сили са били определящи за тона на Седмата национална конференция на ГЕРБ, която се проведе в неделя в столицата. "Това показва, че предишното управление очевидно не е било чак толкова лошо, толкото беше обрисувано и че хората в залата има с какво да се гордеят".
Харизанов бе категоричен, че по волята на българския избирател, ГЕРБ не са в позиция в момента да готвят каквито и да е било избори.
"Това, че една партия от многото политически партии в България се готви за предсрочни избори, не е ничий проблем, освен на ръководството и на членовете й. Това, че партията поема курс за предсрочни избори, означава, че вътре ще има друг тип партиен организационен живот. Не мисля, че ГЕРБ трябва да казва кога ще има избори, но мисля, че някоя от по-малките партии в тази управляваща коалиция рано или късно ще се изкуши и ще поеме курс за избори, което вече ще има значение".
Управляващите не изглеждат комфортно със сигурност, идеята за нови избори също със сигурност не ги възхищава, защото най-много една или две партии от Коалицията биха минали 4%-та бариера.
"Да не забравяме, че партия "Продължаваме промяната" продължава да не съществува и никой не се занимава с учредяването й... една госпожа мисля, че взе цялата партийна субсидия от името на трите партии, с които се регистрира този политически проект и не зная какво направи с нея... Не считам, че предсрочни избори са им изгодни, което няма никакво значение за когото й да било. В момента, в който Правителството продължи да демонстрира своята неспособност за справяне с кризите и общественото недоволство стигне до определени нива, дали на някой му харесва да ходи на избори, няма да има никакво значение".
Интервюто - звуковия файл:
С международна научна конференция Факултетът по икономически и социални науки (ФИСН) на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" отбелязва 30 години от създаването си. Темата на форума е "Интердисциплинарният подход в приложното поле на икономическите и социалните науки". Заявките за участие са повече от 90. Участват водещи..
Линеен ускорител за лечение на онкологични заболявания от най-ново поколение, ръководен от изкуствен интелект, ще бъде представен на научен семинар в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. Това се случва в навечерието на Международния ден на медицинската физика - 7 ноември, съобщи доц. Тодорка Димитрова от Физико-технологичния факултет на..
По решение на ЦИК прокуратурата ще проверява 7 секции в цялата страна, в които има разминаване между това, което се чува при броенето на бюлетините от видеозаписа и това, което е вписано в протокола с резултатите. Една от тези секции е 55- та в Пловдив, която се е помещавала в Гимназията по транспорт в район „Източен“. В нея на записа от..
"Не смятам, че изборите в Америка имат отношение към нас, защото сме прекалено дребни и сме се вгледали в пъпа си, като мислим, че светът се интересува от нас. Смяната на президента в САЩ с републиканеца Тръмп обаче ще има отношение към световната икономика и икономическата политика в света, както и към двете войни - в Украйна и в Ивицата Газа. Спрямо..
След големите избори в света тази сутрин приключи и битката за Белия дом, които всички чакаха. Някои са изненадани, други не, но по- важното е какво ще се случи в новия мандат на Доналд Тръмп за американците и в тяхната глобална политика. Отвъдокеанският полъх се чака да промени и ситуацията у нас, защото според част от наблюдателите и политиците,..