Като аргумент, той посочи украинската съпротива, военната помощ на Запада, очакваните тежки последици за Русия от санкции, както и отказа на големи държави, в т.ч. и на Китай, да помагат, освен "с някакви дребни жестове. В такъв тип конфликти печеливши няма, но въпреки тежките загуби ще спечелят Украйна и Свободният свят."
За очакваното развитие на събитията за самата Русия Киряков припомни, че независимо, че тя непрекъснато е подчертавала през последните 15 години, че " е с втората най-силна и голяма армия в света", това не отговаря на истината. Русия е изолирана от всякакви търговски и икономически процеси в света и очаквано ще се превърне в икономически придатък на китайската икономика.
"Русия е свикнала в историята си да живее бедно и на ръба на оцеляването и то не само по време на война. Едва през последните 15 години започна да се вижда някаква светлина в тунела, благодарение на милиардите, които Западът изсипваше и като инвестиции, и като плащания за енергоресурси в Русия. Затова в краткосрочен план изолацията няма да и направи впечатление, но в дългосрочен - изолацията на страната и от дипломацията, и от финансите, и от пазарите на енергоносителите, ще превърне Русия в петостепенна държава в рамките на световните икономически процеси. За това Китай сега си прави добре сметката дали да даде подкрепа на едната или за другата страна."
По думите на Киряков, връзката между китайската икономика и икономиките на Западния свят е толкова голяма, че един катаклизъм ще навреди на всички, за разлика от руската икономика, която се оказва не толкова значима.
За да се справи Европа с руската енергийна зависимост обаче, тя трябва да ускори процесите на инвестиции в сектора.
"Дълбоко погрешна представа е, че през икономиката и благоденствието Русия ще може да бъде поставена на различни релси за развитие. Откъсването от благоденствието на руснаците показва погрешната представа на Запада за начина, по който руснаците мислят и възприемат Света."
Киряков обаче бе категоричен, че Западът трябва да продължи да отстоява заетата от него позиция в момента, независимо от цената, която ще плати. Цената е голяма, но на страната на този Запад са пазарната икономика и свободата и това е световен проблем.
Чуйте повече от звуковия файл:
Парламентът създаде временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Очаква се в следващите три месеца парламентарните групи да се обединят за решителни мерки за драстичен спад на невинните жертви на пътя. Три месеца тази комисия ще разнищва всички главни проблеми. Надеждите са депутатите да отчетат всичко..
Областната администрация Пловдив ще бъде домакин на тазгодишното издание на Международния ден на майчиния език – 21 февруари. Във фоайето на областната управа ще се съберат студенти от всички висши учебни заведения в Пловдив,. Тази година всеки участник ще представи на своя майчин език прочутата фраза от Майка Тереза: „ Мирът започва с..
Как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати? Според икономиста Георги Вулджев вниманието трябва да се фокусира върху това, какво се случва с огромния дефицит и как правителството има намерение да се справи с него, защото това е най-големия проблем с финансите ни през последните няколко години...
В програма "Точно днес" за темата образование, избора на училище след 7 клас, новите специалности в Пловдив и възможна ли е матурата по математика, разговаряме с началника на Регионалното управление на образованието Иванка Киркова . Как РУО реализира предложението на план-приема за 2025/26 учебна година - кое е новото и къде са заложени..
„Мога да кажа с една дума-разочарование“. Така Наталия Елис, председател на фондация, която подкрепя украинските бежанци у нас, коментира критиките на американския президент Доналд Тръмп към украинския държавен глава Володимир Зеленски. По думите и е имало наистина сериозни очаквания, и от украинска страна, и от страна на ЕС, за..