Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петък, 18 март -"Точно днес"

Изпращаме деловата седмица с още въпроси по важните теми. В програма "Точно днес" ще се опитаме да намерим отговор на част от тях.

- За здравната реформа, законодателните промени, ковид кризата и отпадането на още мерки като зеления сертификат и тестването на учениците, парите за здраве и как е гарантирано лечението не само на българските пациенти, но и на бежанците от Украйна, потърсили здравна помощ - питаме доц. Антон Тонев, председател на Парламентарната комисия по здравеопазване.

-В Пловдив започват уроците по български език за украинските бежанци- Екатерина Костова разговоря за организацията на процеса с д-р Людмила Минкова, главен асистент в катедрата по Руска филология на ПУ"Паисий Хилендарски".

-Над 30 години  археолози от различни поколения работят на разкопките на "Форум Север" с идеята пласт по пласт да разкрият тайните на древния градския площад, да експонират намереното по най-добрия начин  и да го превърнат в още една любопитна туристическа зона в Пловдив. През последните години екипът от археолози се ръководи от Мая Мартинова. Говорим с нея минути преди официалното откриване на  археологическия обект.

-Временно спират движението в част от „Брезовско шосе“ в Пловдив, заради  мащабни дейности по водния проект - за организацията и промените ще ни каже  Георги Ковачев, началник "Безопасност на движението" в ОП" Организация и контрол на транспорта" в общината

- В рубриката "Добро утро, ден" ни гостува  Крум Филипов.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Алтер его” - юбилеен брой 400

На шега или на майтап, нашият радио-пърформанс ще направи 400-стотната си премиера в ефира на Радио Пловдив тази събота. Без фанфари и без колажи от паметни моменти. В лятна схема сме, затова с алтер егото Краю Петровски ще си отваряме по някоя и друга биричка и ще се опитаме да провокираме умните ви усмивки. Доколкото ни позволяват силите...

обновено на 19.07.25 в 11:13

Отец Димитър Димитров в "Добро утро, ден!"

Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания.  Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня.  От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..

обновено на 18.07.25 в 15:13

Звездни гости във “Вход свободен”

Днес в предаването не просто гледаме към звездите, а чрез ефира на Радио Пловдив ви срещаме и разговаряме с тях! И двамата са любимци на публиката с хиляди почитатели, и двамата са земни и естествени хора, и двамата са всепризнати жреци на смеха. Единият от тях даже има рожден ден! Добре де, няма да ви мъча с гатанки. Само след малко във..

публикувано на 18.07.25 в 09:10

"Точно днес" между решенията "вчера" и "утре"

Образът на Васил Левски не престава да ни изненадва и вълнува, дори от дистанцията на времето сякаш става още по обаятелен. Дати като днешната ни дават повод за осмисляне на следите, на личностите, на които дължим националното си самочувствие. Точно днес България отбелязва 188 години от рождението на Апостола на свободата Васил Левски. Център на..

публикувано на 17.07.25 в 16:47

Руси Чернев в "Добро утро, ден!"

В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува известният пловдивски журналист Руси Чернев, който започва кариерата си случайно, на 26 години, но бързо напредва в йерархията. Руси Чернев е бил дългогодишен главен редактор на вестник „Марица“, а сега управлява собствен сайт –Plovdiv dayli. Той има точна диагноза не само на..

обновено на 17.07.25 в 16:16