Романът на Светла Панайотова „Къде сме ?“, излиза в края на миналата година, на 10-ти декември. Това е петата книга на авторката, която е родена край Дунава, но от много години живее, работи и твори в Пловдив. Двайсет години е била учител в Клисура. Обича да пътува, спортува, общува, изкачва планини. Член е на Дружество на пловдивските писатели. Първата ѝ книга „Вечният кръговрат”, излиза през 2004-та година, „Море, небе, земя, любов” се появява през 2007-ма година, третата „Азбучен пътеводител на Словото” излиза през 2012-та година. Следва я „Трепетно очакване", през 2014-та година.
Романът „Къде сме?“ е роман за търсенето, намирането на мястото, пътя на всеки човек, народ в живота на Земята и Космоса. Това е книга, където идеята за романтиката се преплита с философията, с идеята за базсмъртната душа, смисъла на човешкото съществуване и още много неща.
Главните герои са млади хора, три двойки млади хора. Това са Асен и Добромира, Анюта и Мартин, Калоян и Росица. Този избор Светла Панайотова прави неслучайно. Това е възрастта, когато човек още търси своя път, задава си много въпроси. Те са присъщи на всеки човек в младостта, преди душата да е закоравяла и забравила защо сме тук на земята. Въпроси от рода на „Кой съм аз?“, „Защо съм се родил и каква е моята мисия?“, „Как да изживея живота си по-пълноценно и щастливо?“. Авторката прави и интересни препратки към езотерични и философски теми, като темите за смисъла, за вътрешното познание, за мисията на отделния човек, за прераждането, засяга обществени проблеми като миграцията и завръщането на емигрантите. Първите любовни трепети на две от двойките, се развиват на фона на значими културни и обществени събития от края на 2017-та, и през 2018-та година.
Романът е разделен на две части „Планината“ и „Градът“. Планината е Родопа планина, градът е Пловдив. В книгата присъстват много интересни типажи, чийто образи са вдъхновени от реални хора. Част от сюжета са и истински хора, които са познати като имена – диригентът Йордан Камджалов, Стоян Стоянов планински бегач, от пловдивския квартал Коматево. В романа „Къде сме?“ срещаме и името на Стела, която гледа шафран в Оризово, също реално съществуваща личност. Тук са бай Милко и леля Веселина, чиято богата трапеза събира вечер младите хора, главни герои в историята. Защото там, сред прекрасната природа на Родопа планина, компанията освен да кара ски се наслаждава на вечерите край камината, където оживяват разказите за нашите празници и традиции, за българските лековити билки, за космичния мироглед, за учителя Петър Дънов.
Стадион „Локомотив“, разположен в парк „Лаута“ в Пловдив, също е важно място в цялостното развитие на историята, в романа. Родопското село Момчиловци е мястото, където младежката компания заминава, за да отпразнува коледните и новогодишни празници. Такова място е и ПУ „Паисий Хилендарски“, където учи един от главните герои Асен, студент по специалността „Педагогика на обучението по физкултура”. Всъщност, книгата излиза с помощта на Пловдивско университетско издателство. Редактор е Стефка Илиева.
Първото представяне на романа "Къде сме?", се случва седмица след излизането му, на 17-ти декември 2021-ва година. Тази година, предстоят срещи с читателите в Момчиловци, Клисура, както и представяне на книгата в Дружеството на пловдивските писатели.
Светла Панайотова гостува в неделния „Шейкър“, за да ни разкаже повече.
Чуйте, в прикачения файл.
С две попадения на таланта Георги Лазаров Черно море се наложи над Ботев (Пловдив) с 2:1 в зрелищния мач на “Тича” в среща от втория кръг в Първа лига. Лазаров, който е юноша на "канарчетата", беше точен в 17-ата и 18-ата минута, а до края на първата част Селсо Сидни пропиля и дузпа за домакините. Малко след попаденията Тодор Неделев нацели напречната..
Юношеският ни национален отбор по волейбол до 19 години постигна нова победа на Световното първенство в Узбекистан. В може би най-трудния си мач до момента воденият от треньора Мирослав Живков състав спечели срещу Япония с 3:1 (25:23, 27:25, 20:25, 25:16). В първите два гейма "трикольорите" трябваше да дадат всичко най-добро от себе си. След загубата..
Полузащитникът Ален Корошец вече не е футболист на „Ботев“, след като двете страни се разделиха по взаимно съгласие. С „жълто-черния“ екип словенецът записа 44 двубоя във всички турнири, в които се отчете с 2 гола и 2 асистенции. „Благодаря Ви, невероятни фенове, за цялата подкрепа! Желая на Клуба всичко най-добро занапред! Само „Ботев“!“, написа Ален..
ПФК Локомотив Пловдив навършва 99 години. Ето какво написаха от клуба: Честит празник, локомотивци! Девет десетилетия и 9 години „черно-бяла“ история, изпълнена с воля, доблест и труд! От 1926 година до днес – Локомотив винаги е бил повече от клуб. Той е любов, семейство, начин на живот. Символ на Пловдив и доказана марка в българския футбол!..
Добре познато и утвърдено име е новият треньор на БК Локомотив (Пловдив) - Асен Николов, който в момента е старши треньор на младежкия национален отбор до 20 години. През 2023 година специалистът водеше и националния тим до 18 години. Асен Николов няколко пъти е бил начело на Академик (Пловдив), в периода от 2013 до 2020 година, който спечели бронзов..