Президентът на ВК Марица (Пловдив) и вицепрезидент на Българската федерация по волейбол Илия Динков празнува рожден ден.
Илия Динков е роден на 23 март 1965 година в град Септември. Възпитаник е на Спортно училище "Георги Бенковски". Бивш волейболист на Хебър (Пазарджик), където играе като посрещач.
През 2009 година неговата фирма започва да помага на ВК Марица (Пловдив). Впоследствие Илия Динков става президент нa клуба. Слага се началото на нова ера на възход, по време на която Марица печели Купата на България, Суперкупата и 7 поредни шампионски титли при жените. "Жълто-сините" правят пробив и в Шампионската лига, където вече са редовни участници в груповата фаза
Освен с работата си с волейболния клуб, Илия Динков се занимава с меценатска дейност в многообразие от културни и спортни области, като особено се гордее със спонсорството си на успешния български рали пилот Любен Каменов. Разгръща и широка филантропска и посветителска дейност.
Юношата на Ботев (Пловдив) Никола Илиев получи повиквателна за младежкия национален отбор на България. Това е поредна повиквателна за атакуващия футболист, който е капитан на „лъвовете“. По време на лагера българите ще изиграят две Европейски квалификации – срещу Гибралтар на 5 септември и Азербайджан на 9 септември.
БК Локомотив (Пловдив) привлече нов гард. Това е Мирослав Лилов, който ще носи екипа на тима през следващия сезон. "БК Локомотив (Пловдив) с радост обявява, че към отбора се присъединява младият и талантлив баскетболист Мирослав Лилов - стрелящ гард и леко крило, роден през 2005 година. Мирослав има богата визитка за възрастта си и вече е натрупал..
Марица постигна нова убедителна победа в шампионата. „Жълто-сините“ победиха с 4:1 гостуващия тим на „Димитровград“ в среща от 3 кръг на Югоизточната Трета лига и застанаха начело заедно с отборите на Левски (Карлово), Марица (Милево), Созопол и Атлетик (Куклен), които имат по 6 точки. Георги Трифонов отбеляза два гола за домакините, а по веднъж се..
Ботев (Пловдив) записа първи успех за сезона, след като с човек по-малко на терена "канарчетата" стигнаха до пълен обрат срещу Берое като гост и спечелиха с 2:1. Даниел Бодега в 46-ата минута беше точен за домакините, а Димитър Митков в 81-ата изравни. Карлос Алгара си отбеляза автогол в добавеното време, с който Ботев стигна до пълния обрат. Преди това..
Локомотив (Пловдив) победи много драматично с 2:1 Славия в мач от петия кръг на Първа лига. Всички голове бяха реализирани през втората част, а попадение на Пламен Андреев в добавеното време осигури ценния успех за пловдивчани, които са на трето място в класирането с 11 точки. В 10-ата минута на двубоя Илиян Стефанов подаде за Янис Гермуш и той..