С малко над 56 милиона и 900 000 лева ще разполага община Карлово през тази година. На днешното си заседание съветниците приеха бюджета на общината за 2022 година.
Собствените приходи се очаква да са около 21 милиона, а средствата, с които се покриват делегираните от държавата дейности, са 35 милиона и 210 000 лева. В тях е включена и издръжката на детските градини, които според решението на управляващата коалиция, ще са безплатни за гражданите.
За ремонти са заложени 4 500 000 лева. Те ще се използват за ремонт на покрива на сградата на кметството в Калофер и на общинската сграда в село Бегунци. Ще бъдат ремонтирани улици в Карлово, Баня, Клисура и селата Богдан, Горни Домлян и Войнягово. 960 000 лева са заложени за реконструкция на спортната зала в Карлово, на читалището в Калофер, на вилата на братята Евлоги и Христо Георгиеви и сградата за културни дейности в село Климент.
Според кмета д-р Емил Кабаиванов бюджетът е изготвен така, че да може да се реагира на кризите, които ни съпътстват.
Католическата общност в Раковски отдава почит на папа Франциск и се прекланя пред паметта му. След литургията сутринта в храма "Пресвето сърце Исусово" ще бъде поставен голям екран, за да може всеки, който желае, да остане в църквата и чрез преките предавания от Рим да стане свидетел на погребението на папата. Поканили сме вярващи в храма заедно да..
В Панагюрище, по повод 149-та годишнина от Априлското въстание, ще се проведе възстановка на събитията от 1876-та година. Военно-историческият спектакъл “Мъжество и саможертва” се организира от община Панагюрище, историческият музей в града. Участват над 150 души от клоновете на клуб “Традиция“ в страната , женско дружество “Райна княгиня”,..
Светът днес се сбогува с папа Франциск, който почина на 88-годишна възраст в понеделник. Заупокойната литургия ще бъде изнесена на площад "Свети Петър" във Ватикана, а папата ще бъде погребан в базиликата "Санта Мария Маджоре" в Рим. Погребението е от 11 часа на площад "Св. Петър". Литургията ще изнесе кардинал Джовани Батиста Ре в..
Акция за почистване ще се проведе в район “Западен”. След зимния сезон много междублокови пространства са изключително замърсени с фасове, опаковки и строителни отпадъци, съобщиха от районното кметство. Оттам канят жителите на района да се включат в акцията и да почистят около дома си, детски площадки и паркове. Представителите на..
Временно затруднение в трафика се очаква по обед заради автошествие. Полицейски екипи с автомобили и мотори ще осигуряват безопасността на движението. Шествието тръгва в 11.30 часа от Пловдив към Бачково. Маршрутът включва бул. "България", бул. "Цар Борис ІІІ Обединител", бул. "Найчо Цанов", Асеновградско шосе, Асеновград и Бачково...