Не става дума обаче за държавни отличия, а за инициатива на група граждани, уточни един от авторите на идеята - адвокат Станислав Станев.
Тези хора с авторитета си опитаха да поведат народа с битката вируса, за което претъпрпяха доста лични неприятности. Все пак, услилията им спасиха хиляди животи. Затова е този знак – жест на уважение.
Конкретно за генерал Мутафчийски – като военен лекар той пое организационната част, а професионалната бе в ръцете на останалите – доц. Ангел Кунчев и проф. Тодор Кантарджиев.
Всички видяхме, че в последните месеци мерките практически спряха да се спазват, смъртността скочи рязко и така стигнахме по трудния начин до колективен авторитет, убеден е адвокат Станислав Станев.
Поне в самото начало на пандемията всичко бе организирано по възможно най-добрия начин. Ние бяхме единствените в Европа с една относително висока степен на свобода, за разлика от всички останали държави. За съжаление, след това политическата емоция опошли тези усилия, коментира юристът.
Наградата е скромна – по един плакет, в знак на признателност за положените усилия спасените животи, който да им остане за спомен.
Като наблюдател и анализатор, Станислав Станев коментира и другата скорошна тема - за преброяването на населението в Северна Македония, където смешно малък брой жители дръзнаха да декларират български произход и самосъзнание.
Резултатът от преброяването в Македония не беше неочакван, той е резултат от абсолютно неадекватната българска политика спрямо Македония. Те просто са изоставени от нас и като следствие – няма защо да се учудваме от тези тъжни резултати - казва Станислав Станев.
Последната ни адекватна политика е била някъде към средата на 40-те години на миналия век. В наши дни стремежът за получаване на български паспорти от македонски граждани е по-скоро воден от материални подбуди.
Що се отнася до идеята в македонската конституция българите да бъдат записани като отделен народ, това е страшна глупост.
Би означавало, че вече официално говорим за два различни народа. И ако към това се прибавят малките проценти обявили са за българи при тамошното преброяване, това би дало златен коз в ръцете на македонистите – ето на, това са всички българи тук, точно 3504 човека!
Това е погрешна стратегия, която показва крайната безпомощност на българската държава по отношение на Македония.
Как лошото време и студа ще се отрази на реколтата от череши в пловдивско коментира в програма "Точно днес" производителят от Куклен Тодор Попов. Според него още е рано да се каже какви са пораженията върху плодните дръвчета, но при някои от ранните череши средно на около 20 цвята има една завързала черешка, което означава, че на 90 % ще има..
Анализотърт от ЦИД Тихомир Безлов, който от години следи контрабандата на цигари, коментира, че има много има много противоречиви съобщения около разбития край Пловдив канал за цигари миналия ноември и последвалите пет месеца по- късно скандали. Той обвърза началото им с две събития в Пловдив - обиските в офисите на ПИМК и „Некст Лоджистик“ през..
Група родопчани от Смолянска област, сред които и Тодор Батков – син, стигна на коне до гръцкото село Димарио, преминавайки през затворения ГКПП „Рудозем – Ксанти“ в знак на протест срещу отказа да се отвори пътят Рудозем – Ксанти след присъединяването ни към Шенгенското пространство. На няколкостотин метра от неработещия пункт, връщащите се от..
Третият епизод на "Елементи в криза" е посветен на огъня. Летните пожари в Цалапица, Царацово и Катуница допринасят за лошото качество на въздуха в Пловдив и разкриват трудностите в комуникацията между граждани и институции. Епизодът представя един от героите огнеборци - главен инспектор Димитър Бришимов, началник сектор "Пожарогасителна..
В Пловдив официално честваха "100 години Седмица на гората“. Инж. Мирослав Димитров, директор на Регионалната дирекция по горите съобщи, че отбелязването в Пловдив започна от началото на седмицата. Служителите на дирекцията са запознали децата от пловдивските училища с работа на лесовъдите и важната роля на горите у нас. Тази есен ще се..