Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Сцена в Jazz-а" се завръща с премиерен моноспектакъл

| обновено на 05.04.22 в 12:34

Проектът „Сцена в Jazz-а“ в Пловдив, платформа за съвременни сценични форми, се завръща с моноспектакъла „Аз победих“. Актрисата Мартина Пенева, влиза в образа на Наталия. Представлението е на 12-ти април, от 19.30 часа в Би Боп. Режисьор на постановката е Анна Батева, музиката на Стефан Здравески. Автор на пиесата е драматургът и сценарист Ярослава Пулинович. 

„Аз победих“ прави своята премиера в Пловдив, след няколко представления в страната и участие на фестивал в Сърбия.

Както в моноспектакъла "Мечтата на Наташа" и тук темата за възпитанието на децата е в основата на представлението. С тази разлика, че героинята е максимално обгрижена от родителско внимание. Главната героиня Наталия е само на 16 години и вече има няколко дипломи за пеене, плуване и танци. Но, колкото и да е различна, и тя като всички останали момичета на нейната възраст се влюбва. Той пък, освен, че ще се окаже причина за нейната промяна, ще стане повод и за конфликт. 

„Искам да се забавляваме с публиката. Заедно да минем през историята. Важна ми е комуникацията с публиката. Важно е да бъде като за първи път, на живо, хората да усетят нещо, да не е просто някакъв спектакъл. За мен това е най-голямото приключение. Определено, имам лични мотиви и в двата спектакъла, и със сигурност всеки може да намери по нещо за себе си. В това се състои добрата драматургия, в крайна сметка“, споделя Мартина Пенева.

След представлението ще има дискусия, с актрисата Мартина Пенева. Модератор на дискусията е Борис Зафиров. 

Чуйте още, в прикачения файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Изложба с творби на Георги Герасимов в Пазарджик

С изложба в Художествената галерия „Станислав Доспевски“ в Пазарджик ще бъдат отбелязани 120 години от рождението на известния български художник Георги Герасимов. Експозицията е с надслова „Лиричният поет от Тракия“. Ще бъдат показани 312 творби (живопис, графика, рисунка, експерименти и проекти) с богат тематичен диапазон, албуми и клише. От..

обновено на 05.02.25 в 07:45

„Черната книга“ на Свами Тиртха с представяне в Пловдив

Представяне на „Черната книга“ на Свами Тиртха ще направи известният журналист Георги Тошев  в Дома на културата "Борис Христов" в Пловдив. Книгата съдържа 366 медитативни техники за всеки ден. Почитателите могат да вземат лични автографи от автора. Свами Тиртха е любим автор на музикантите Роби Уилям и Боно. Унгарец по националност, той..

публикувано на 05.02.25 в 07:37

"Д-р Дулитъл" на сцената на Кукления театър

„Доктор Дулитъл“ е най-новото заглавие в афиша на Пловдивския Куклен театър, като премиерата на спектакъла ще бъде в петък, 7 февруари. Да ни срещне с доктора, който знае езика на животните,  си е наумила младата режисьорка Ния Ялъмова, която прави своя дебют като постановчик. Един ден в дома на Доктор Дулитъл пристига вест..

публикувано на 04.02.25 в 15:43

„Сигна“ представя живопис на Николай Рогачев

Изложба живопис на Николай Рогачев се открива в пловдивската галерия „Сигна“. Художникът се представя с 25 платна, съобразени по размер и характер с бутиковото пространство на галерията. „Във всички негови картини се усеща самочувствието му на жител на един от най-древните градове в Европа.  Многопластовият археологически феномен се разпъва..

обновено на 04.02.25 в 10:11

Росен Марковски гостува с „Ментални портрети“ в Пловдив

Художникът Росен Марковски представя голяма живописна изложба в Пловдив. Официалното откриване е тази вечер, 4 февруари, в Зала „2019“ на Градската художествена галерия.  Експозицията носи заглавието „Ментални портрети“и е вдъхновена от жените в живота му. Художникът рисува това, което живее. Кафе, тютюн и лавандула. Отпечатъци от срещи,..

публикувано на 04.02.25 в 06:57