В следващото ниво по проекта се залага развиването на предприемачески план за привличане на публики. На негова база ще се изработи и дигитална стратегия за музеите в Пловдив.
Третото ниво е свързано с изработването на единно мобилно приложение, в което ще се включат добавена реалност и игровите елементи. „Като влезеш в Природонаучния музей ще можеш да покриваш куестове, чрез които да отиваш в друг музей. Играта ще те кара да посетиш всички музеи. Накрая ще получиш награда“ – даде пример Панов. По думите му, така наречената геймификация ще помага за повишаване на интереса към богатото културно наследство на Пловдив и за по-пълното му опознаване; ще прави съпреживяването му по-вълнуващо и едновременно ще предизвиква пловдивчани и гостите на града да посетят музеите и галерията наживо.
Проектът ще се финансира безвъзмездно със 781 550 лева и ще се осъществява в продължение на 20 месеца от екип на общината. До половин година се очаква да се обяви обществена поръчка за софтуера и апликациите. Идеята е след оживяване в дигиталното пространство на музеите и Градската галерия, в него чрез игри да попадаме и в материалното културно наследство на Пловдив.
Как ще се включи в проекта всеки от участниците в него може да чуете в репортажа в звуковия файл.Осем творчески работилници, изложби, лекции и литературен куиз включва проектът „От Аз-буки до Изкуствения интелект“ на Народна библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив. До края на април в библиотеката ще се открият калиграфска работилница под ръководството на художничката Захарина Петрова от Нов български университет и ателие по цианотипия –..
Съвместна изложба на двадесет автори ще бъде представена в пловдивската галерия “Резонанс” днес от 18 часа. Шестнадесет от тях са завършили Националната художествена гимназия “Цанко Лавренов” в Пловдив през 1995 година, а четирима от участниците са техните преподаватели по специални предмети. Юбилейната изложба е посветена на 30..
Историческият сборник „Неразказаната история за Троянската война“ ще бъде представен тази вечер в читалище „Св. св. Кирил и Методий“ в град Раковски. В книгата четиримата изследователи поддържат тезата, че българите са наследници на траките-пеласги, което ги прави коренно местно население на Балканите. Представени са генетични проучвания,..
Литературна среща с поета Иван Пехливанов ще се проведе тази вечер в пловдивското читалище „Възраждане“. За автора и неговото творчество ще говорят доцент Тодорка Димитрова и литературният критик Марин Кадиев. Иван Пехливанов е пловдивски поет и автор на песни. По-голямата част от творчеството му е на родолюбива тематика, свързана с..
Оркестърът на Държавна опера - Пловдив представя великденски концерт в Дома на културата „Борис Христов“ в града. Гост-солисти са цигуларката Лия Петрова и Симос Папанас, концертмайстор и артистичен директор на Държавния симфоничен оркестър на Солун. Под диригентската палка на маестро Диан Чобанов, в програмата ще бъдат три произведения на Йохан..