Защо например, избрът на такъв наглед технически пост като управител на БНБ успя да скара членовете на коалицията?
Зад този финансов аспект прозират ярки политически интереси, тъй като този надзорен орган осъществява жизнено важни функции върху финансовата стабилност на страната. Също така контролира финансови субекти, които оперират у нас, коментира политологът Анастас Стефанов от Изследователски център „Тренд“
Освен това ни предстои влизане в еврозоната, което е лост и механизъм за влияние. Става въпрос и за определен тип политическа недалновидност между партьорите в коалицията.
Не би следвало обаче те да демонстрират такива търкания пред обществения поглед. Коалицията трява да излъчва повече интегритет, убеден е Атанас Стефанов.
Иначе, лансирането на повече от една кандидатура е нормално и добро. Това обаче до голяма степен създаде усещането за нестабилност сред управляващите. Неопитността на членовете е една от причините. Ако у тях все още има политическа рационалност, която трябва вече да се намеси, те ще си дадат сметка, че усещането за дестабилизация не е от полза за управлението.
При това, никой от коалиционните партньори все пак не се е запътил към предсрочни избори.
Проблемът с двуцифрената вече инфлация създава реална опасност да се обърне лодката. „Политическата зима“ е най-голямата опасност за всяко управление. Това е един феномен, който излъчва социално икономически процеси, уязвяващи усещането за благосъстояние у българите. Тъй като ние не сме общество, ползвало се с десетилетия на просперитет, даже напротив.
Наслагването на всички тия последни кризи предвещаваха именно тези резултати – поскъпване на живота и несигурност. Правителството в повечето случаи вървеше подир дневня ред, но не го създаваше. А Инфлационните процеси и ценови шокове продължават да се оформят.
Заедно с с войната в Украйна ще задълбочат тези процеси и ще създадат по-негативни оценки за управлението. Дано правителството успее да се окопити след края на зимата.
Как се излиза от тази „Перфектна буря“? Общо взето това вече става въпрос на оцеляване. Чрез постепенното поставяне на малки цели, бързо осезаеми и постижими.
Добивите от пшеница и ечемик тази година са по-добри, но ниските цените на световните стокови борси вкарват нашите зърнопроизводители в загуба. Това обяви в интервю за Радио Пловдив Людмил Роботов – председател на Съюза на зърнопроизводителите в Пловдив. Добивът от пшеница тази година е от 400-500 кг от декар. Цената е 330 лв. за тон...
Министерството на здравеопазването чрез регионалните здравни инспекции провежда информационна кампания по повод Световния ден за борба с хепатита – 28 юли. Тази година мотото, избрано от Световната здравна организация е „Да го разбием! Запознай се с фактите. Тествай се!“. Целта е повишаване на обществената информираност за рисковете от..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни в 42 от 65 огнища, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за..
Помним протестите на строителния бранш отпреди няколко месеца срещу намерението на община Пловдив да вдигне с повече от 100% таксите за издаване на строително разрешение. Те спряха след като предприемачът Илиян филипов поиска и получи посредничеството на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Компромисът, който да удовлетвори двете страни бе таксите да се..
Пловдив очаква поне 13 процента ръст на нощувките по време на фестивала „Hills of Rock“, който стартира днес на Гребната база – заяви в интервю за Радио Пловдив заместник-кметът по култура и туризъм Пламен Панов. "Очакваме около 30-35 000 души да посетят фестивала", подчерта Панов. Капацитетът на Пловдив относно нощувките е увеличен..