Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Академик загуби инфарктно със 70:76 като гост на Левски

Левски - Академик 76:70
Снимка: БК Академик Пловдив

Академик (Пловдив) изигра нов много силен мач срещу отбор от Топ 3. След успеха срещу Балкан в неделя 48 часа по-късно пловдивчани се изправиха срещу Левски в София. Тимът загуби със 70:76, но изигра много силен мач в зала "Универсиада" в София.

Левски поведе в първата четвърт с 23:20. Втората беше спечелена от домакините с 15:12. Така на полувремето резултатът беше 38:32 за Левски.

В третата четвърт Академик водеше, но Левски успя да я спечели с точка - 23:22. Последната четвърт беше спечелена с 16:15 от Академик.

Най-резултатен за пловдивчани стана Дайшон Найт с 18 точки, Николай Николов завърши с 12, а Робъртс Фрейманис и Томислав Минков се отчетоха с осем. За Левски най-резултатен станаха Марио Литъл и Джош Паркър с по 18 точки.

В понеделник, 11 март, Академик е домакин на Черно море Тича в поредна среща от редовния сезон в НБЛ.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Василев се класира за полуфинал на скиф на Европейското

Кристиан Василев се класира за полуфиналите на скиф на Европейския шампионат по гребане за мъже и жени в Пловдив. Българинът, който е 14-и от Олимпийските игри в Париж през миналото лято, завърши на второ място в своята серия и така продължава напред в надпреварата. Василев бе в пети коридор в четвъртата серия и записа време от 6:41.55 минути, като..

публикувано на 29.05.25 в 17:38

Спортно начало на общинската сесия в Пловдив

Общинският съвет на Пловдив гласува единодушно отпускането на 5 600 лв. от бюджета на общината за двамата пловдивски спортисти Симеон Танчев и Йоана Зотева. Те ще участват в Световните игри за трансплантирани това лято в Дрезден. За двамата участието им на подобен световен спортен форум е начин да подкрепят каузата на донорството. И двамата са..

публикувано на 29.05.25 в 10:13
Гребци от 33 държави пристигнаха на ЕП в Пловдив

Започва ЕП по гребане, нашите лодки стартират следобед

Президентът на Европейското гребане Анамари Фелпс откри Европейското първенство по гребане за мъже и жени в Пловдив. Тя изказа множество суперлативи за организацията на състезанията у нас до момента. В откриването участваха още кметът на града Костадин Димитров, заместникът му Николай Бухалов, заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов,..

публикувано на 29.05.25 в 08:52
Георги Иванов обяви решенията на Изпълкома

От новия сезон задължително по четирима българи титуляри

Всеки клуб ще е задължен да включва минимум четирима българи в стартовия състав за мачовете от Първа лига от новия сезон. Това обяви президентът на БФС Георги Иванов след днешното заседание на Изпълкома. "Основната тема бяха родните играчи. Вече сме стигнали дъното и няма накъде да отстъпваме повече. Според статистиката в момента играят едва 32%..

публикувано на 28.05.25 в 13:59
Мартин Камбуров

Камбуров гостува на Спортното училище, подари 100 билета

Голмайстор номер 1 на българския футболен елит Мартин Камбуров гостува на Спортно училище "Васил Левски" в Пловдив. Авторът на 256 гола е възпитаник на тази люпилня на таланти, като дори помни номера на стаята си в общежитието. Той бе посрещнат от десетки млади спортисти, които получиха като подаръци футболна топка, автографи и общо 100 билета за..

публикувано на 28.05.25 в 13:14