Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нормално е да има напрежение, когато управляват 4 партии

"В Народното събрание се случват неща, които за мен са необясними - като бламираните заседания на парламентарни комисии и заседания, и то от коалиционни партньори. Това заяви в интервю за предаването "Ден след ден" народният представител от „Има такъв народ“ Станислав Балабанов.

Отложената точка за замразените ремонти по републиканските пътища

По повод отпадналата точка от дневния ред на депутатите за разрешаване на проблема със замразените ремонти по републиканските пътища, той обясни, че чисто законово Народното събрание трябва да даде възможност МРРБ да сключи договор с АПИ за ремонта на пътищата.

По повод думите на регионалния министър Гроздан Караджов (ИТН), че ремонтът на пътищата са станали заложници на партийни пазарлъци, а републиканската пътна мрежа - на избора за управител на БНБ, депутатът добави, че този пазарлък се прави от "Продължаваме промяната".

Кандидатурата на Каримански за шеф на БНБ и заплахата към него

"Любомир Каримански е перфектната кандидатура за поста управител на БНБ. Ние сме упражнили демократичото си право да номинираме кандидат", заяви Станислав Балабанов. 

По повод заплахата към Каримански, депутатът коментира, че "такива неща лесно се справят. Сим картата, от която е отправена заплахата, е била активна само за 15 минути. Това показва целенасочено действие на професионалист. Г-н Каримански не е уплашен".

Балабанов отказа да коментира думите на Христо Иванов от "Демократична България", който предложи да се оттеглят двете кандидатури за шеф на БНБ и да се издигне трета. 

Военна помощ за Украйна

И днес бе отложена точката за изпращане на военна помощ за Украйна. По този повод Балабанов коментира, че Народното събрание трябва да даде мандат на правителството, което да прецени и да предложи каква помощ да се изпрати. "Не се коментира конкретно оръжие. България трябва да има ясна позиция. Да видим следващата седмица какъв дебат ще се случи".

Има ли напрежение в управляващата коалиция

"Когато управляващата коалиция се състои от 4 субекта, е нормално да се появи напрежение, но напоследък има такова по теми от национално значение. Не трябва тези теми да прераснат в търговия с национални идеали, история - тогава се поражда напрежение", смята депутатът от ИТН. 

Той призова всички да гледат в една посока и да продължат да работят, за да променят статуквото. 

Цялото интервю на Екатерина Костова с депутата Станислав Балабанов е в прикачения файл. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Румен Драганов

Рекорден брой туристи идват през лятото в България

В разгара на лятото – колко харчат българите за почивката си и какъв сезон отчитат хотелиери и ресторантьори?  Според директора на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов, това лято се очакват рекорди по брой туристи,  най-вече от немския пазар.  "Имаме увеличение на седалките, т.е. самолетните полети, към България от..

публикувано на 13.08.25 в 11:30

Хората не трябва да се страхуват от изкуствения интелект

Единайсетокласникът от Математическата гимназия в Пловдив Велислав Джелепов спечели бронзов медал от второто издание на Международната олимпиада по изкуствен интелект, която се проведе от 2 до 9 август в китайската столица Пекин. В състезанието участваха близо 80 отбора със 310 състезатели от 63 държави. То е признато за най-престижното ученическо..

публикувано на 13.08.25 в 11:03

Обявяват поръчката за линиите от областната транспортна схема

Обществената поръчка за линиите от областната траспортна схема е готова и тя ще бъде обявена през следващата седмица. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Димчо Йоргов, директор на Общинско предприятие „Организация и контрол на транспорт“. До средата на септември се очаква да бъдат отворени офертите, а поръчката включва 17 линии...

публикувано на 13.08.25 в 10:20

Има вероятност цените през август 2026 г. да са по-ниски от сега

България по пътя на еврото . До колко основателни са опасенията на част от българите? Финансистът  Светозар Гледачев е наш събеседник по темата. Гледачев смята, че управляващите не се справят с кампанията по разясняване за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г.   Финансовият анализатор подчерта, че всичко е проформа, като политиците "хвърлят..

публикувано на 13.08.25 в 09:49
Бойко Синапов

Ваксинацията е единственият вариант за справяне с шарката

Единственият вариант за справяне с шарката по дребните преживни животни е ваксинацията и заявихме това категорично още преди месец. Сега огнищата се увеличават, животните се евтаназират и не можем да продължим така, тъй като ако се забавим ще изгубим поголовно стадата ,  заяви в интервю за Радио Пловдив   председателят на Националната асоциация на..

публикувано на 13.08.25 в 08:26