„Ще бъде интересно как се отнасят политическите субекти един към друг“, добави политологът в предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив. Според него изборът на ПП за град, в който да учредят партията си, е логичен, тъй като тук те постигнаха най-добрия си резултат на изборите.
По думите на Любомир Стефанов това създавало усещане за приятелска среда. „Може и да има послание за излизането от рамката, че София е България. Също така е по-удобно за придвижване. Може би в словата ще чуем аргументите да изберат Пловдив за своя неофициална партийна столица“, каза Стефанов.
Той добави, че пукнатините сред управляващите партии са се появили отдавна и това е съвсем нормално, имайки предвид широката коалиция.
„Нормално е да има разногласие, но не е нормално да има разнопосочност. Например, поста за председател на БНБ би трябвало да бъде много внимателно премислен, претеглен и да няма това политическо шоу с лош привкус.
Първо не се знае от вчера, че трябва да избираме нов управител на БНБ. Второ в неговия мандат България би трябвало да бъде приета в еврозоната.
Това означава, че кандидатурата трябва да бъде сериозно изпипана, тъй като банковата система е една доста консервативна и предвидимостта и устойчивостта са ключови фактори. Коалицията показа точно обратното.“, каза Любомир Стефанов.
Според него въпреки позицията на БСП за войната Русия-Украйна, която се разминава с общата в коалицията, опасността коалицията да се редуцира с една партия е малко възможна.
„Причината е, че ако се стигне до там за всеки един вот в парламента по ключови законови промени правителството ще зависи от някои от останалите субекти, които са ангажирани. Това включва ДПС, ГЕРБ и Възраждане, което е много рисково за кабинета.
Всек един от участниците в коалицията осъзнава сериозността. Едно непремислено отиване на предсрочни избори нищо не гарантира, а има възможност да станем свидетели на нещо много по-различно.
В крайна сметка гражданите са тези, които решават кога се отива на избори, а не партиите, така че нека да бъдат така добри да вършат тяхната работа – да управляват държавата“, заяви Стефанов.
В първия час на предаването Клуб „Неделя“ навръх Великден гостува инж. Никола Добрев. Уроците на майка му и тези на учителите, студентските му години и първите професионални такива в КЦМ като директор, бяха само част от темите за разговор с водещия Диян Никифоров. За трудностите, които е трябвало да преодолява по пътя, за срещите и хората..
За темите с продължение, за които си струва да внимаваме още: катастрофите, при които губим животи. Как да спрем войната по пътищата, какво последва след призива на и. ф. главен прокурор Борислав Сарафов да се работи по-бързо по делата за смърт на пътя, говорим с адвокат Елена Грудлева, представител за Пловдив на Българската асоциация на пострадалите..
За вярата, за нравствените ценности, за образованието, включително и по религия, говорим госта ни в „Добро утро, ден!“ в Страстната седмица. Адриана Любенова е доцент по теология и преподавател в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Тя е иконописец, член на Управителния съвет на Асоциацията на българските училища в чужбина. Има дълъг..
Измеренията на духовните пътища, за християните търсим в утрото на Велики петък. Срещаме ви с доц. Стоян Чиликов , свещеник и преподавател в катедра "Теология" на Пловдивския университет. С него говорим за символите на деня, за Благодатния огън и силата на вярата във Възкресението и приемането на страданията на Исус Христос. Доц. Чиликов каза,..
От арменския апостолически храм "Сурп Кеворк" в Стария град включваме отец Даниел , който след 20 години в САЩ избра да се върне пак в Пловдив. Той сподели важното за тяхната общност във вековния град по време на празниците, който всички очакваме заедно през тази година-арменци, католици и православни. Празникът ни потапя в библейските разкази за..