Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Родителите на детето, загинало на пътя в Анево, протестират пред съда

| обновено на 21.04.22 в 10:47
7
Снимка: Иванка Петкова, Радио Пловдив


Около 50 души се събраха тази сутрин пред съдебната палата в Пловдив на организирания от родителите на загиналото при катастрофа в село Анево момиченце. Те са срещу освобождаването с мярка подписка на шофьора, блъснал и убил 2-годишната Цветозара.

Катастрофата стана на 13 април на Подбалканския път, минаващ през селото. При инцидента тежко пострада и 53-годишната баба на момиченцето, която е в пловдивска болница.

По-късно стана ясно, че тестът за наркотици на 72-годишния водач Денчо Денчев е положителен за марихуана.

Роднините и близките на загиналото дете и пострадалата жена настояват виновният шофьор да остане за постоянно в ареста.

Според адв. Владко Мерджанов клиентът му приема ежедневно лекарства, които могат да дадат фалшиви положителни резултати за марихуана. Денчев каза, че съжалява и отказа повече да коментира.
В 10.30 ч. започва съдебното заседание, на което мярката на водача отново ще бъде гледана. На първа инстанция тя бе „подписка“. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

ВиК Пловдив е на седма позиция в страната по загуби на вода

Комисията за енергийно и водно регулиране извърши анализ на причините за нарушения достъп до питейна вода през 2025 г. в някои региони на страната, в резултат на зачестили проблеми с безводието. Ключов елемент на извършения анализ, изготвен в резултат на извършени проверки на ВиК дружества в страната, е и до каква степен те са изпълнили поставените им..

обновено на 16.10.25 в 17:37

От понеделник платеното паркиране в Смолян се разширява

Община Смолян връща отново зоните за платено паркиране, отменени от Върховния административен съд. От община Смолян информират, че от  20 октомври - понеделник влиза в сила актуализираната Наредба за реда, престоя и паркирането на пътни превозни средства на територията на общината.  ВАС отмени решение на местния парламент в Смолян, с което през..

обновено на 16.10.25 в 17:36

Над 2 тона марихуана са иззети при спецакция в с. Мирянци

Над 2 тона марихуана иззеха криминалисти от Пазарджишкото районно управление при спецоперация в землището на село Мирянци. В земеделски имот били засети множество насаждения канабис. Изкоренени са 276 растения, като са установени над 2208 килограма зелена маса от марихуана.  Задържан е 27-годишен мъж от село Мирянци, като работата по случая..

публикувано на 16.10.25 в 17:00

Област Пазарджик е включена в "Европейско здравно интервю"

Общо 19 населени места в Пазарджишка област ще бъдат обхванати в изследването "Европейско здравно интервю" на Националния статистически институт, съобщиха от Териториално статистическо бюро -  Юг. На територията на област Пазарджик проучването ще се проведе в градовете Белово, Велинград, Ветрен, Пазарджик, Панагюрище, Пещера, Ракитово, Септември, както..

публикувано на 16.10.25 в 15:17

Новата сграда на МГ-то в Пловдив ще бъде най- модерната в Европа

Новата Математическа гимназия в Пловдив ще е без аналог в Европа и на Балканите, заяви при представянето на проекта заместник-кметът Владимир Темелков. Проектът осигурява възможност за интердисциплинарен модел на учене и децентрализация на сградите. Екипът от проектанти, с ръководител арх. Тодор Абаджиев, е ползвал опита на Сингапур и САЩ в..

обновено на 16.10.25 в 14:38