В Международния ден на Слънцето и в третия ден от месец май, ви уверяваме, че въпреки дъжда навън, ще се опитаме да ви усмихнем - не един, а цели два часа.
За най-близката до Земята звезда, а именно Слънцето, ще ви разкажем в минутките след 13:00. Тогава, когато ще поканим в ефир един човек, който се занимава повече от 25-години със слънце, и е съществена част от едно голямо астрономическо семейство - доктор Никола Петров, директор на Националната Астрономическа Обсерватория -Рожен. Кои са малко любопитните факти за Слънцето, бъдете с нас, за да разберете.
В рубриката ни "В аванс", днес сме си поставили за цел да ви срещнем и с един вълнуващ автор - художникът Чавдар Петров. Той е човек, който твори със замах и ще гостува в Пловдив, за да представи самостоятелната си изложба, под надслов "Денят и Нощта", която се открива на 05.05.2022 в Галерия Артистика, Пловдив. За вдъхновенията в живота, и тези сътворени от четката и магията на цветовете, очаквайте в минутите след 13:30.
И още: много интересни новини, поздрави към любимите ви хора, ударна доза смях с поредния "Виц на деня" и разбира се много, много музика... днес във "Вход свободен".
Бъдете с нас! Започваме в 12:00!
„Алтер его” - спомен за Веселина Каналева Този месец се навършиха 10 години, откакто ни напусна Веселина Каналева. В „Алтер его“ ще си спомним за нея с ведро чувство и усмивка. Очаквайте разговор със спътника й в живота Светлозар Каналев, който е бил стабилна опора в нейните мащабни начинания. Ще звучат много познати гласове от ефира на..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ ни гостува пловдивчанинът Борис Стоилов. Завършва графика, но от 1990 година работи като илюстратор на книги. Илюстрации прави не само за български издания, но и за канадски, американски. Направил е хиляди корици на успешни книги и рисунки към тях – сред тях са „Малкият принц“, „Барон Мюнхаузен“, „Ян..
Да, в понеделник започва новата учебна година и новият работен сезон. Обаче на практика днес е петък и ни предстои един последен уикенд преди обичайната лудница да започне отново. Напълно подчинено на тази перспектива е днешното издание на предаването. Предстоят ни срещи с актьорите Петър Тосков и Деси Тенекеджиева, а също пресни..
В петък сутрин с ритъма на деня и пловдивските теми. До 9.30 говорим за: "Нощ на Ангелите“ за 6-та година превръщат Пловдив в столица на доброто на 12,13,14 и 17-ти септември! Най-големите родни звезди ще участват в събитието, а събраните средства ще бъдат в подкрепа на 6 каузи! Повече ще научим от Зорница Танева от организацията. Два научни форума..
Първата ни среща в „Добро утро, ден“ за Новата година е с китариста и певец Христо Коликов, който е организатор на китарния фестивал в Пловдив. Още на 8 годишна възраст той пее в хора на момчетата – Пловдив. Ha 10 свири на тромпет, а на 11 на китара. След като завършва пловдивското музикално училище със специалност класическа китара започва..