С почти 50 на сто е скочила сметката за първото триемесечие на годината за отопление на училището в с. Караджово, съобщи директорът му Красимира Благоева.
За 2021 година тя е била 29 хиляди лева, а за първите три месеца на тази - 43 000 лева.
Преди няколкото година община Садово инвестира в изграждането на локална газова инсталация на метан. След пускането й сметките падат с 40% и вложението се изплаща в рамките на 3 години. Днес ползването му става непосилно, сподели директорът.
Допълнителен разход е зареждането на гориво за училищния автобус, който вози деца от няколко селища в училището, което е средищно, и прави по няколко курса на ден.
Спешното подпомагане е нужно, за да подсигурим отопление за следващата учебна година и да не останат затворени училищата, които не могат да се го позволят.
Каква е ситуацията чуйте от интервюто с Красимира Благоева, която е член на УС на Съюза на работодателите в системата на народната просвета в България.
В Блъгария липсва превенция, както и адеватна техника за гасене на пожари, казав предаването "Точно днес" доц. Момчил Панайотов. Той е преподавател по “Дендрология” в Лесотехническия университет, занимава се активно с проучвания на планински гори и е един от авторите на “Оценка на риска от стихийни пожари в България”, изготвен по поръчка на..
В международния ден за борба с трафик на хора говорим за проблема и неговите измерения. Националната телефонна линия за борба с трафика на хора отчита увеличение на сигналите за незаконна миграция. Тревожен е и ръстът на случаите, свързани с непълнолетни. Според Диана Китова, мениджър на Националната телефонна линия за борба с трафика на хора,..
Общественици, юристи, психолози, икономисти и инженери обединиха усилия в помощ на хора, изпаднали в беда. Това, което ги обединява е създаденият от тях Кризисен център в район Северен. Помощ в него могат да потърсят хора, които имат нужда от финансова или правна консултация, но също така и от психологическа подкрепа. Инициатор за..
Юристи се обявиха против последните изменения в Закона за движение по пътищата, приети от Народното събрание. Причината е, че така формулирани по думите им те са в разрез с европейското законодателство. „Допускат автоматизирано и непрозрачно налагане на глоби чрез камерите на толсистемата и общините. Промените въвеждат фиксирани санкции за..
Мирна акция под надслов "Свобода за военнопленниците" ще се проведе в 19:30 на площад "Съединение" в Пловдив. Организатор е военният кореспондент Горица Радева, която от две години е в Украйна и отразява войната. Инициативата е израз на съпричастност към всички, които страдат от войната, и покана хората да изразят позиция в името на човешките..