Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Половин вековен юбилей на СУ „Св. св. Кирил и Методий“

| обновено на 11.05.22 в 08:29
Снимка: Архив: trafficnews.bg

С тържествен концерт-спектакъл Средно училище „Свети свети Кирил и Методий“ в Пловдив отбелязва 50 години от създаването си. Спектакълът ще е на сцената на Драматичния  театър и в него ще бъде представена продукция на преподаватели и ученици от професиите „Танцьор“ и „Дизайнер“.

Преди концерта, в 16 часа, 200 ученици и учители ще се включат в шествие от площада пред общината до барелефа на светите братя в Стария град, където ще поднесат цветя.

СУ „Свети свети Кирил и Методий“ е иновативно и Гугъл референтно училище, в което успешно се прилага Монтесори педагогика за изявени ученици от начален етап, проекто базирано и облачно обучение в прогимназиялен и гимназиален етап и професионално обучение след основно образование по професиите „Танцьор“ и „Дизайнер“. 

В прикачения файл може да чуете интервю с директора на училището Таня Николова.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Хачкар - арменски каменен кръст

Арменската общност поставя каменен кръст - хачкар в Пловдив

Инициативен комитет на арменската общност поиска да постави  Монументален - декоративен елемент „Хачкар" в Пловдив, посветен на 1160-та годишнина от приемането на Християнствтото. Той ще бъде изграден  по каноните на хилядолетната арменска традиция върху монолитен блок, в знак на огромната благодарност за съвместния живот между арменския и..

публикувано на 13.11.25 в 13:11

Пловдив продава акциите си в Свободна зона, Окръжна болница и Общинска банка

Община Пловдив стартира процедури за продажба на акциите си в „Общинска Банка“ АД, УМБАЛ „Пловдив“, „Свободна зона – Пловдив“ и „Обелос Пловдив“. Предложението на кмета Костадин Димитров ще се гледа на комисии преди сесията на Общинския съвет през следващата седмица. В мотивите на градоначалника за три от дружествата е записано, че участието..

публикувано на 13.11.25 в 12:23

Бившият кмет на Асеновград напуска Общинския съвет

Бившият кмет на община Асеновград и настоящ член на местния парламент д-р Емил Караиванов е подал заявление предсрочно да се прекратят пълномощията му като общински съветник, избран с листата на коалиция „БСП за България“. В заявлението си той е посочил, че подава оставка предсрочно „предвид възникнала несъвместимост“, без да уточнява каква е..

публикувано на 13.11.25 в 12:16

Жена пострада при челен удар на две коли в с. Бостина

Катастрофа затруднява движението по пътя от Рожен към Смолян в село Бостина. Ударили са се челно два леки автомобила, съобщават от Областната дирекция на МВР в Смолян.  Пострадала е жена, пътуваща в единия автомобил. На място ѝ е оказана медицинска помощ. Сигнал за пътния инцидент е подаден в 7:35 часа, посочват от полицията.  По информация на..

публикувано на 13.11.25 в 10:19

ПП–ДБ искат учебен кампус при Хуманитарната гимназия

Съветниците от „Продължаваме промяната – Демократична България“ са внесли в Общинския съвет на Пловдив проект за решение, с който настояват два свободни общински терена в съседство с Хуманитарната гимназия да бъдат предвидени за образователни нужди, вместо за изграждане на паркинг.  Предложението предвижда  трите съседни терена  – настоящият двор на..

обновено на 13.11.25 в 10:10