Сигнал на кмета на село Кадиево Лиляна Петрова за събиране на вода, която блокира пътя в района на жп мост до река Въча предизвика проверка на инситуциите на място.
Засегнатитят път не е урегулиран, но е единствета връзка между двете части на селото, обясни Петрова. По думите ѝ на моменти водата там се вдига до 60 сантиметра и преминаването става невъзможно, а на ден минават по близо 100 автомобила. Главният архитект на община Родопи Атанас Недевски поясни, че използваното трасе е отбелязано в кадастралната карта като „водно течение на река Въча, което се е отдръпнало“ и от 50 години се използва за път. По думите му трябва да се промени Подробния устройствен план в участъка.
Собственикът на мини ВЕЦ“Кадиево” Васил Тасев отрече вероятността съоръжението да е причина за наводняването, защото има подпорна стена, която не е компрометирана. Този участък е най-ниската точка в селото и към него след валежи се отичат води, носещи отпадъци, които задръстват канализационната система на селото, обясни Тасев.
Очаква се по казуса да се произнесат Дирекцията за строителен контрол, РИОСВ и Басейнова дирекция.
Президентът Румен Радев пристигна с личния си автомобил в Смолян, заедно със съпругата си Десислава Радева. Двамата слязоха от задната седалка на колата. Още преди дни Радев заяви, че ще ползва личен автомобил в знак на солидарност с администрацията, която остана без коли на НСО. Българският държавен глава посрещна в Смолян унгарският президент..
Жителите на още пет села се включиха в четвъртия поред протест на хората от село Труд, които настояват за постоянна автобусна линия до Пловдив. Протестът отново затвори Карловско шосе. Недоволството бе подкрепено от жители на селата Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре, които само преди седмица излязоха на протест в Рогош по..
17-годишно момиче е загинало при катастрофа, станала снощи на автомагистрала "Тракия" до Пловдив. Сигналът за тежкия инцидент е получен на спешния телефон 112 преди полунощ. Лек автомобил "Мерцедес" се е блъснал в мантинелата в посока Бургас при 130-ти километър. Загиналото момиче е пътувало в автомобила, управляван от 20-годишен младеж...
Президентът Румен Радев и унгарският президент Тамаш Шуйок, който e на посещение у нас, ще посетят Родопския драматичен театър „Николай Хайтов“ в Смолян. Там ще бъдат представени изложбата „В памет на едно обаяние“ и музикално-поетичен концерт, посветени на Деня на българо-унгарското приятелство и 100-годишнината от рождението на унгарския..
Още два български самолета F-16 Block 70 кацнаха в Трета авиационна база в Граф Игнатиево днес, съобщиха от пресслужбата на Министерството на отбраната. Самолетите бяха посрещнати от министъра на отбраната Атанас Запрянов, командира на Военновъздушните сили генерал-майор Николай Русев, изпълняващия длъжността командир на Трета авиационна база полковник..