На 13 май, петък без фаталност ще преминаваме по важното за седмицата и деня. Нашите събеседници ще коментират темите за газа, кръговата икономика, както и паметните знаци за нас, българите.
Енергийният експерт Васко Начев ще обясни какви са вариантите за енергийната независимост, за която всяко правителство твърди, че сме близо до нея. Или как втечнен газ от САЩ ще стигне до България с танкери, че и на по-ниски цени от този, доставян от Русия.
Репортаж от рубриката "Евранет плюс" описва кръговата икономика като нов начин на мислене.
Съпредседателят на Зелено движение в България Добромира Костова разказва за участието й в конференцията във Валенсия на мрежата на зелените местни политици, организирана от Европейската зелена партия за цяла Европа. Как да се побратимят Валенсия и Пловдив, какво като паралел със зеления коридор през испанския град може да се приложи тук, или как трафик и презастрояване не плашат испанците.
И още от акцентите в Пловдив и региона: Тази неделя Батак, градът-паметник отбелязва 146 години от Априлското въстание с литийно шествие-поклонение по паметните места от април 1876 година. По етапите на честването на 15 май ще минем с Теодора Пейчинова, директор на Историческия музей - Батак.
Пловдивският университет е домакин на XVII Национални студентски литературни четения по темата Европейско културно-историческо наследство, повече от гл. ас. д-р Божидар Драганов от катедра "История и археология" и студентски историко-археологически клуб "Проф. Велизар Велков".
Пловдивските музеи имат интересна програма и вход свободен за Европейската нощ на музеите, повече за изложбите, които започват ще разказваме заедно със заместник-кмета Пламен Панов в зона "култура" след 9.00 часа.
"Добро утро, ден!" е с доц. д-р Васил Паница, който отговаря на нашите блиц-въпроси, описва защо обича природата и обикновените неща от живота.
Първото неделно утро на април посрещаме заедно! Март измина, но капризите на времето останаха, така че оневиняваме женския месец за неволите свързани с климата. Всичко това на шега, разбира се! Сериозно обаче подхождаме към темите, които подбрахме за днес! Хубава музика, интересни и компетентни събеседници, покана за прекрасен концерт, тази вечер в Студио..
Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ни гостува Елена Кристиано, собственик на една от най-успешните компании в сферата на красотата. За себе си казва, че е успяла да намери баланса между кариерата и личния живот. А за нея те вървят ръка за ръка вече 30 години. Съдбата и е преплетена с Италия, модата и индустрията за красота. Нейната любов към Италия..
Присъда по делото срещу Рангел Бизюрев се очаква днес от съда в Пловдив - след повече от година и половина от фаталната нощ на убийството на Димитър Малинов в Цалапица. Какво се случи по време на днешното заседание и какво ще бъде решението на магистратите за единствения подсъдим като извършител очакваме да разберем от колегата Севдалин Палаузов. Какви..
Днес в предаването ще се срещнем с поетесата Ина Иванова, с която ще говорим за лова на вдъхновението, който изисква съчтание между усет , талант и сърце, за търпението и постоянството, а също за преживяването да си модератор на обичания формат “Spirt & Spirit”. Всяка година на 4 април от 1995 година насам отбелязваме професионалния празник..
В петък сутрин с темите от деня и събития на отиващата си делова седмица. С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Говорим по темата с декана на..