В понеделник ще говорим за трудното движение напред и избора на посока, която да следваме, когато дилеми не липсват.
В условия на несигурност политическите нагласи и геополитическите оръжия са опасни, дори когато не се задействат с барут.
А него не можем да го изключим в съзнанието си, защото за последните години светът много бързо и силно се смали след няколкото епохални събития с политически, медицински и икономически знак. И всички те натежават всеки ден на плещите на обикновените хора с отсъстваща сигурност за оцеляване, нетрайни работни места, бизнеси, граждански свободи и нови зависимости.
Събеседниците подред: политическият анализатор и преподавател в СУ "Кл. Охридски" проф. д-р Марин Русев - Какъв геополитически климат очертават конфликтите по оста Русия - Украйна - НАТО и какъв е разказът на България за случващото се днес в национален и глобален контекст.
Златко Златанов - председател на Сдружението на хотелиерите и ресторантьорите във Велинград и Западните Родопи и заместник-председател на БАХР - с аргументите на бранша да се включат в националния протест, заявен от превозвачите и синдикатите на 18 май.
Какво означават подновените усилия за въвеждане на еврото в България от 1 януари 2024 г. във време на инфлационни процеси, нарастващ външен дълг, несигурна инвестиционна среда, фалиращи бизнеси, и енергийна криза. Коментар очакваме от икономическия анализатор Михаил Кръстев.
И тази година община Пловдив превръща добрите дела в кауза. 11-то издание на вече традиционната за града кампания се провежда под патронажа на кмета Здравко Димитров. На 16-ти май учениците от ПГ по хранителни технологии и техника ще приемат писмени номинации пред стълбите на Каменица. Датата съвпада с Международния ден на наследствения ангиоедем. Събеседник по темата е Йорданка Петкова - създател на инициативата и председател на сдружението на хората страдащи от рядкото заболяване.
Преди това ще разкажем и за една вече станала традиционна благотворителна инициатива на ОУ "Алеко Константинов" в подкрепа на децата от Дома за деца лишени от родителски грижи "Княгиня Мария Луиза". Чуйте по темата началната учителка Мариана Найденова.
А в "Добро утро, ден" тази седмица гостува Таня Георгиева - дългогодишен директор на Областния червен кръст в Пловдив.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..