С литургия в църквата „Св. Св. Константин и Елена“ в този час започва празникът на Пазарджик.
След това е предвидено литийно шествие до площад „Константин Величков“, където ще се случат всички останали събития от програмата.
Вдигането на флага на Пазарджик и тържественият благодарствен водосвет ще бъдат предшествани от изпълнения на духови оркестри. След това ще се проведе традиционният ритуал с новороденото и децата, родени на 21-ви май.
Празничната програма продължава с фолклорни изпълнения. Вечерният концерт е с участието на Дара, Графа и Ивана и водещ актьорът Ненчо Балабанов.
Тържествата ще завършат с празнична заря.
Епизоотичната обстановка в Пловдивска област се влошава. Областният щаб за защита при бедствия съобщи за още 11 нови огнища на шарка по дребните преживни животни. Общият им брой вече е 65, като най-засегнати са общините Марица, Раковски, Калояново, Брезово, Съединение и Садово. Въведени са допълнителни ограничения – забранява се достъпът на..
С помощта на дрон от височина се набелязват тлеещи огнища, за да се насочат към тях аварийните групи за погасяване. Теренът обаче е изключително трудно проходим - отвесен скат с почти 50 градусов наклон, гъста растителност и стръмни скали. Няколко групи огнеборци остават да дежурят в целия район през нощта. Наблюдението продължава заради все още..
Бетонният мост няма хидроизолация и положеният пласт от 4 сантиметра асфалт е временно решение за през зимата, но не и постоянно решение. Това заяви за Радио Пловдив Цанко Драгиев от фирмата изпълнител на ремонтните дейности в участъка, за който днес се появиха снимки с компроментирана част от настилката. По думите му още преди да започнат..
Пожар в горски площи край беловското село Габровица се е запалил по обед. На място са всички дежурни екипи на пожарната в Белово, както и участници от доброволното формирование в града. Кметът на община Белово Стойков Стефанов уточни, че пожарът е на километър от населеното място. "Противопожарните екипи и доброволците са реагирали бързо и се..
Пожар се разгоря този следобед в района на асеновградските квартали "Горни Воден" и "Долни Воден". Огънят е пламнал в част от гора, засегнати са и градини. Изгоряла е постройка в района, като към момента няма опасност за населението и жилищните сгради, съобщават от общината. За овладяване на пламъците се борят няколко екипа на Пожарната и на..