На втория ден от организираното извозване с влакове на украински бежанци от хотели по морето към вътрешността на страната, едва 80-тина души потеглиха тази сутрин. Те ще бъдат настанени в държавни почивни бази, тъй като хотелите имат резервации за летния сезон. Около 2000 украинци са настанени в Пловдив, а каква ще бъде тяхната съдба, ще питаме заместник-кмета Георги Титюков.
Пореден епизод от битката между партийното ръководство и градския съвет на БСП в Пловдив. Градската конференция наложи партийна санкция на 3-ма членове, като Георги Йорданов, Иван Петков – Бебето и Калин Милчев временно са с отнети права за заемане на партийни длъжност, членство в партийните органи и право да се кандидатират за тях. Какъв е коментарът на депутата Иван Петков, както и на доц. Ангел Иванов, временен председател на ГС на БСП, чуйте в днешната ни програма.
Нормализира се полека обстановката в Смолянска област след опустошителните градушки през уикенда. Поражения има в общините Неделино,Златоград, Борино и др. На каква стойност са щетите и кога ще бъдат отстранени, провери Димитър Владимиров в разговор с областния управител на Смолян Емил Хумчев.
Как България да се откъсне от зависимостта си от руски петрол и може ли със собствени ресурси да задоволи нуждата си от газ? Отговора търсим от инж. Христо Казанджиев, енергиен експерт от Българския енергиен и минен форум.
Преди час започна Националният съвет за тристранно сътрудничество, на който работодатели, синдикати и правителство обсъждат антикризисните мерки, предложени от кабинета. Какво мислят за тях – коментар на Григор Димитров от Българската стопанска камара.
Бъдете с нас, ще бъде интересно!
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..