Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Смяната в ръковдството на ВМЗ е политическо кадруване

Разочарован съм и съм силно притеснен от спонтанното решение на министъра на икономиката и на Държавната консолодационна компания за реформите в ръковдния екип на ВМЗ. Според тях тези кадри имали качества, били професионалисти и  почтени хора. Познавам един от тримата - Камен Шаралиев. Той е бивш за-кмет на община Сопот и знам как участва в едно дълбоко корумприрано управление, което за 12 години остави общината с 13 млн. лв. задължения, запорирани сметки и описано имущество от частен съдебен изпълнител, коментира кметът на  Сопот Деян Дойнов. 

Това, че стават реформи на високите етажи в управлението на ВМЗ, не дава добри сигнали. Добрият баланс трябва да стъпва на добре аргументирани политики, а не на безпринципни политически вечеринки , осъществени от местната организация на БСП - Сопот, която използва всчики лостове и механизми, чрез националното ръковдство и тази председателка, която сега е министър, за да кадруват и правят политически назначения, каза още Дойнов

Преди години Дойнов е бил зам.-председател на Съвета на директорите във ВМЗ и по думите му знае по колко тънък лед се стъпва там. През почивните дни той е разговарял със синдикалните отрганицации. 

В публично обявената си позиция градоначалникът заяви, че жителиет на общината не искат да има структурни промени по високите етажи в управлението на оръжейницата. Дойнов заяви, че по повод казуса изпраща отворено писмо до министър-председателя и всички държавни институции.  



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Веселин Стойнев, журналист

Политическото „сваряване на жабата“ върви по план

Бурята в чаша вода, започнала с данни за мащабен купен вот на извънредните избори за съветници в Пазарджик и лошия резултат за ГЕРБ, е на път да приключи с относително малка изкупителна жертва - оставката на шефа на Областната дирекция на МВР в Пазарджик. Предстои да се види дали ще има преформатиране на изпълнителната власт, анонсирано от лидера на..

публикувано на 17.10.25 в 16:58

Управляващите на РСМ ги има заради антибългарската политика

Днешното правителство на Северна Македония и всички предишни правителства съществуват заради една основна цел - да провеждат антибългарска политика. Това коментира доц. Спас Ташев, съпредседател на Сдружение потомци на бежанци и преселници от РСМ.   Коментарът му е по повод все така продължаващата неотстъпчивост за включването на..

публикувано на 17.10.25 в 16:48

Предсрочни избори няма да има преди пролетта

Няма да има разпад на сегашното управляващо мнозинство, няма и да има предсрочни избори, но вероятно ще има преформатиране на правителството. Ако има извънреден вот той ще или напролет, или през есента, когато са президентските избори. Това коментира политологът и университетски преподавател доцент Иво Инждов  след резултатите от частичните..

публикувано на 17.10.25 в 10:57
Проф. д-р Радост Асенова

Европейски форум в Пловдив за бъдещето на общата медицина

В Пловдив се провежда 101-та среща на Европейската мрежа за проучвания на общата медицинска практика. В нея участват общопрактикуващи лекари от 31 държави. Домакини на престижното събитие са Медицинският университет, Сдружението на обучителите и изследователи в България по обща медицина и регионаната колегия на Българския лекарски съюз. Темата на..

публикувано на 17.10.25 в 10:57

Общински предприятия искат нова техника за над 6 млн. евро

Ръководствата на общинските фирми „Чистота“, „Градини и паркове“ и Зооветеринарния комплекс са поискали закупуване на нова техника на стойност 6 милиона и 135 хиляди евро. Средствата не могат да бъдат осигурени от общинския бюджет за следващата година, независимо че от 2025 г. беше увеличена таксата за битови отпадъци. Затова ще се обсъжда..

публикувано на 17.10.25 в 09:56