„Трудно ще е осигуряването на ново мнозинство още повече, ако подходът към създаването му е същият, какъвто беше и в основата на това мнозинство, т.е. единственият шанс правителството да продължи да функционира в този парламент минава през ясни приоритети и хоризонт, около които да се търсят коалиции да го подкрепят“, обясни Панчугов.
Той добави още, че търсенето на широко мнозинство означава, че ще нарасне ролята на опозицията за приемане на важните решения за страната. „Това обаче ще означава, че всички осъзнават сериозността на кризите.
Тези, които осъзнават сериозността на предложението биха подкрепили само нещо конкретно. Просто общият призив за това парламентът да продължи да съществува, защото ще е заплашена ценностната ориентация на България няма да успее да създаде мнозинство“, обясни Панчугов.
По думите му ново правителство в рамките на този парламент едва ли би било по различно. Причината е, че досега в рамките на 6 месеца четири партии не успяха да намерят общи приоритети.
Другият му довод е, че за да се сформира настоящото правителство сме провели три пъти избори. „Те не намериха алтернативна управленска формула на тази. От къде ще се намери сега изведнъж? Изведнъж субектите ще станат нови, ще имат нови ценности, какво ще се промени, за да се създаде ново правителство. Те се държат все едно нямат връзка с реалността", коментира Панчугов.
За предложението Бойко Рашков да оглави КПКОНПИ Христо Панчугов каза:
"В интервю Бойко Рашков дори не направи опит да каже защо иска да застане начело на антикорупционната комисия. Необходимо е все пак да видим някакъв ясен приоритет, ясен прочит на това какво предстои в борбата с корупцията, кои са основните елементи в нея.
Вместо това ни се предлага обща формулировка как това ще е предизвикателство за него. Изключително несериозен е този подход в ситуацията, в която се намираме".
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
В първия час на предаването Клуб „Неделя“ навръх Великден гостува инж. Никола Добрев. Уроците на майка му и тези на учителите, студентските му години и първите професионални такива в КЦМ като директор, бяха само част от темите за разговор с водещия Диян Никифоров. За трудностите, които е трябвало да преодолява по пътя, за срещите и хората..
За темите с продължение, за които си струва да внимаваме още: катастрофите, при които губим животи. Как да спрем войната по пътищата, какво последва след призива на и. ф. главен прокурор Борислав Сарафов да се работи по-бързо по делата за смърт на пътя, говорим с адвокат Елена Грудлева, представител за Пловдив на Българската асоциация на пострадалите..
За вярата, за нравствените ценности, за образованието, включително и по религия, говорим госта ни в „Добро утро, ден!“ в Страстната седмица. Адриана Любенова е доцент по теология и преподавател в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Тя е иконописец, член на Управителния съвет на Асоциацията на българските училища в чужбина. Има дълъг..
Измеренията на духовните пътища, за християните търсим в утрото на Велики петък. Срещаме ви с доц. Стоян Чиликов , свещеник и преподавател в катедра "Теология" на Пловдивския университет. С него говорим за символите на деня, за Благодатния огън и силата на вярата във Възкресението и приемането на страданията на Исус Христос. Доц. Чиликов каза,..
От арменския апостолически храм "Сурп Кеворк" в Стария град включваме отец Даниел , който след 20 години в САЩ избра да се върне пак в Пловдив. Той сподели важното за тяхната общност във вековния град по време на празниците, който всички очакваме заедно през тази година-арменци, католици и православни. Празникът ни потапя в библейските разкази за..