От там нататък се завърта парламентарната рулетка с връчване на проучвателен мандат отново на Продължаваме промяната, като най- голяма парламентарна група. Изрични срокове в Контитуцията не са записани, нитоза първия, нито за втория проучвателен мандат, казано е "след консултации с парламентарните групи".
"Ако разсъждаваме през призмата на президента и той прецени, че има шансове да бъде съставено правителство през рамките на този порламентарен мандат, той няма да бърза да връчва мандати, за да могат да се прегрупират или да потърсят подкрепа онези, на които е възложил да съставят правителство."
Едва за третия опит държавният глава ще бъде по- скован от сроковете, защото той се връща 7 дни след връщането на втория.
Доц. Киселова поясни, че за да успее вота са необходими 121 гласа "за". Ако не се съберат, в следващите 6 месеца вот на недоверие на същата тема не може да се иска.
Дори и в оставка министрите продължават да изпълняват задължанията си, до избор на нов или назначаване на служебен кабинет.
Цялото интервю е в прикачения звуков файл.
Новият вот на недоверие, който ще внесе опозицията, на фона на събитията в МВР и възможните оставки в системата, коментира в програма "Точно днес" политологът д-р Светлин Тачев от социологическа агенция „Мяра“. Според него вотът на недоверие, който се подготвя, едва ли ще мине, защото правителството има осигурено мнозинство с ДПС - Ново начало...
Мащабните ремонтни дейности в Основно училище „Райна Княгиня“ - Пловдив ще приключат до 15 септември и училището ще отвори врати за своите ученици в напълно обновена среда. Директорът д-р Мария Гайдарова съобщи, че при тях все още текат довършителните работи и ще бъдат готови да посрещнат децата в понеделник. Сградата е на 4 етажа и е изцяло..
Какво да очакваме от новия политически сезон в Пловдив, който започна със скандал около оставката на замесник-кмета Владимир Темелков, оттеглена след намесата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и оставяща много въпроси без отговор. На този фон групите в Общинския съвет също търпят трансформации, а от „Независими за Пловдив“ поискаха извънредна..
"За съжаление новият политически сезон е повторение на предишния".Това заяви в програма "Точно днес" доцент Татяна Буруджиева, политолог и университетски преподавател в коментар за случващото се в Народното събрание и предстоящият пети вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков, поискан от ПП-ДБ.. Според нея светът се променя много бързо,..
Пет дни преди началото на новата учебна година – ще спазят ли пловдивските директори указанието на МОН да се започва учебния процес в по-късен час? За организацията на работа говорим с Гергана Аврамова , председател на пловдивската организация на Сдружението на директорите в системата на средното образование и директор на училище „Христо Г. Данов“..