Най-трудният досега за прогнозиране резултат от вота на недоверие към кабинета на Кирил Петков оконтрасти още по-отчетливо мащабите на дефектиралото коалиционно управление.
Извън въпросите в динамика за това, кои от партиите са опозиционните и кои – оставащи в управленската коалиция, в горещото лятно време най-парещи си остават темите за политическото бъдеще на страната ни, за отношенията с РСМ, но и... с Европа, за икономическата цена, която плащаме всички, заради войната и последствията от санкциите, некадърното държавно управление, бежанците, инфлацията.
Отговорите днес едва ли са по-различни от вчера, но отзвучават доста по-категорично, под напора на гражданските вълнения „за“ и „против“ всичко и всички. И вероятно ще бъде така и занапред, докато неясната коалиционна картина се фокусира в координатната мрежа на националните и европейски ценности с видим резултат.
В програма „Точно днес“ - отзвук от „ВЧЕРА“ с гласове на водещи журналисти:
Какво промени внезапното желание на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов партията му да даде зелена светлина на преговорния процес на РСМ с ЕС, след като доскоро именно те бранеха твърдата българска позиция. Събеседник по темата – журналистът и собственик на агенция БГНЕС Любчо Нешков.
С политическия анализатор и автор на рубриката „Великите европейци“ по радио Пловдив Пламен Асенов – разговор за зрелостта на политическата ни система в контекста на модерния диалог с времето и примерите, които дава или - не политическият елик в управление и – в опозиция.
Методи Андреев – депутат от ОДС, РБ и ГЕРБ, бивш шеф на парламентарната комисия по досиетата, ще попитаме накъде се движи България оттук нататък с промените. Преди малко повече от 7 месеца той бе категоричен,, че макар и да са различни по идеология, политическите сили в управленската коалиция ще постигнат разбирателство, но то няма да е монолитно и че „промените няма да се случат така бързо, както искаме“. Това бе тогава, а днес?
Преди старта на десетото юбилейно издание на международния фестивал „Дни на тракийската култура“ в Културен център „Тракарт“ с организатора на инициативата Диди Кузманова разговаря Живка Танчева.
Пловдив ще бъде многоцветен и с още един фестивал „Капана фест“.Той стартира в четвъртък и ще продължи до 26-ти юни. Репортажът по темата е на Христина Йорданова.
А „Добро утро, Ден“ в 7.30 продължава с четвъртата част от разговора на Антония Попова с д-р Костадин Чифлигаров, за когото професията е съдба.
Балансите са трудна работа, а когато става дума за продавачи и купувачи е почти невъзможно интересите да се срещнат. Бойкот на пазаруването пак ще има, казаха организаторине на предишиня, окрилени от резултата на акцията си миналия четвъртък. Правителството изпревари крачката им, обещавайки нов закон, който да скъси агрохранителните вериги, загатвайки и..
Правителството „Желязков“ вече навърши 1 месец, а БСП, които са част от управлението, си избра на конгрес нов председател и ново ръководство. Накъде върви столетницата и какви са предизвикателствата пред властта, коментира политологът Татяна Буруджиева . Бойкотът на цените на 13 февруари бе повече от успешен, отчетоха днес организаторите и..
Малките стъпки към големия успех или как да изградим устойчиви навици разглеждаме и днес. Често, особено с годините трупаме почти несъзнателно навици, които се оказват пречка за нашето развитие или общо добруване. Още от съветите на Андрей Илиев от Leader Academy очквайте и днес. В „Уроци по щастие“ говорим за грижата и старанието във връзката...
В понеделник сутрин с темите от деня и посоките на седмицата, която започва. Акцентите до 9.30 часа: - Изпълнителната агенция за българите в чужбина ни кани на юбилея "България и българите заедно" по повод 15 години радио "Татковина" и 5 години изложбата "Заедно по пътя на Кирил и Методий". За събитието в Стария град ще ни разкаже изпълнителният директор..
В навечерието на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски и по повод седмицата посветена на най-светлата личност в родната ни история, Ви срещаме с децата от СУ "Васил Левски" с. Маноле. На 19 февруари тази година СУ "Васил Левски" с. Маноле отбелязва своя патронен празник и 140г. образователно дело. От миналото до днес, за п ървите сведения за..